Rabušic si musel počkat na první gól sezony až do přáteláku proti Polákům, Slovan testoval německého obránce

Liberec si zpestřil reprezentační pauzu pátečním přípravným duelem proti týmu MZKS Chrobry Głogów, který je k zastižení ve druhé nejvyšší polské soutěži.

Svěřenci trenéra Luboše Kozla, jimž patří v české lize průběžná jedenáctá pozice, vstřelili v obou poločasech po dvou gólech a svého soupeře tak jednoznačně skolili poměrem 4:0.

Nejvýraznější podíl na tom měl autor dvou přesných zásahů Okoh a po jedné trefě si připsali Lexa s Rabušicem, pro něhož se jednalo první gól v ročníku 2023/2024.

Ve FORTUNA:LIZE dosud čtyřiatřicetiletá severočeská ikona neskórovala, byť dostala v rámci osmi startech k dispozici 169 minut čistého času.

Do duelu zasáhl také testovaný německý zadák Jan Boller, jenž naposledy působil v rakouském klubu LASK Linec a pod Ještědem usiluje o kontrakt.

Třiadvacetiletý obránce, jenž vyrostl v akademii Bayeru Leverkusen, naposledy nastoupil za áčko LASKU před třinácti měsíci.

Domácí výběr se dobře naladil na nadcházející dvanácté kolo české ligy, v rámci nějž se dostaví na stadion U Nisy třetí Viktoria Plzeň.