Pochettino krotil emoce vedení Blues se slovy, že jeho investice potřebují čas. Jakou další by si pořídil?

Pochettino krotil emoce vedení Blues se slovy, že jeho investice potřebují čas. Jakou další by si pořídil?

Bývaly jsme svědky sezóny, kdy byla londýnská Chelsea mnohem větším postrachem soupeřů, ačkoliv její soupiska nevykazovala tak masivní investice. S příchodem nového majitele se však mnohé změnil a tento trend se zdá být pokračující i s další trenérskou výměnou. Od léta je u kormidla argentinský stratég Mauricio Pochettino, výkony jeho svěřenců jsou tak říkajíc vlažné a vedení už se ptá na hodnocení a výsledky. Zkušený kouč se pokusil před pár dny krotit jejich emoce, ale zároveň se proslýchá, že už má v merku další vytoužené posily.

Chelsea čeká po reprezentační přestávce náročná bitva na Stamford Bridge. Fanoušci budou 21. Října svědky ostře sledovaného londýnského derby s Arsenalem, který je dle papírových předpokladů favoritem.

Jedenácté místo v tabulce není pro Chelsea žádná velká vzpruha oproti katastrofální minulé sezóně a vedení už vedlo debatu s trenérem, jak na celou věc on sám nahlíží.

„Vždy je to budování tým. Máme mladý tým, který se potřebuje poznat. Jen časem a tréninkem můžeme týmu poskytnout to, co potřebuje. Musíme být trpěliví ve způsobu, jakým posouváme hráče. Myslím, že nám tu roste silné mužstvo, které může dokázat velké věci. Nejde to ale uspěchat,“ nechal se slyšet Pochettino pro klubové stránky Blues.

NEJLÉPE PLACENÍ HRÁČI SVĚTA? PŘED HAALANDA SE DOKÁZALO VMĚSTNAT PĚT IKON VČETNĚ RONALDA S MESSIM

Dal tím jasný signál vedení, že jeho práce si žádá čas. Jeho předchůdci se ale s pochopením u šéfů londýnského obra příliš nepochodili, proto se nabízí otázka, jak velkou trpělivost budou mít s ním. Investice na základě jeho požadavků si vyžádaly již téměř 450 milionů liber, což však nemá být konečné číslo.

Chelsea je aktuálně spojována se zájmem o pětadvacetiletého španělského ofenzivního záložníka Daniho Olma, který od roku 2020 působí v barvách bundesligového Lipska. Podle listu Mundo Deportivo by mohlo dojít k případnému přesunu na Stamford Bridge v létě příštího roku.

Foto: Chelsea FC