Případ Ekitiké. Na klubové scéně ho nikdo nechce, reprezentace se o něj perou

Případ Ekitiké. Na klubové scéně ho nikdo nechce, reprezentace se o něj perou

Byl jednou z tváří uplynulého transferového okna. Bohužel pro něj v negativním smyslu slova. Pařížský klub se Huga Ekitikého snažil zbavit, co to šlo. Nikdo ale neměl zájem. Na reprezentační scéně je to jiná. Chce ho Francie i Kamerun.

V Paris Saint-Germain je odstaven. Prostě nehraje, není v nominacích. Jednadvacetiletý útočník Hugo Ekitiké měl být přitom vycházející hvězdou. Opak je ale pravdou. Ba co hůř, nechtějí ho ani nikde jinde.

V létě se sice spekulovalo o zájmu Evertonu či AC Milán, nicméně oba kluby se nakonec vydaly jinou cestou. PSG se pokoušelo využít Ekitikého také jako trumf při dohodě o příchodu Randala Kolo Muaniho. Francouzský mládežnický reprezentant však přestup opačným směrem do Eintrachtu Frankfurt odmítl.

Od jeho odmítnutí přestupu do bundesligy byl Francouz vyřazen a v prvním týmu už nefiguruje a ani se s ním v krátkodobém a střednědobém horizontu nepočítá.

Podle RMC Sport nabídl Paris Saint-Germain v září útočníka tureckému klubu Adana Demirspor, ale bez úspěchu.

Etikité je tak bez herní praxe, což vadí francouzské federaci. Hubert Fournier, technický ředitel FFF, uvedl, že je ze situace velmi smutný. "Co se týče herního času, je pod úrovní toho, v co bychom doufali, a skutečnost, že nehraje, má vliv na jeho vývoj,“ kroutil hlavou.

RMC Sport dodává, že manažer francouzské reprezenzace do 21 let Thierry Henry Ekitikému zavolal, aby ho informoval, že je stále sledován, což útočníkovi PSG, kterému chybí opora, ulevilo.

Nicméně pokud nebude hrát, nebude hrát ani za Francii. Konkurence je tam totiž velká. O něco menší je v Kamerunu, kde má Etikité předky. Nedávno mladého hráče kontaktoval i prezident kamerunské federace Samuel Eto'o, který doufá, že svou mezinárodní budoucnost upíše africkému kontinentu.

TRÉNINKOVÉ CENTRUM ZA MILIARDY? POČASÍ NEPORUČÍ. HVĚZDY PAŘÍŽE SI STĚŽUJÍ NA SILNÝ VÍTR