V Premier League bylo rušno: Konaté bez červené, chybující Raya i výjimečná trefa Haalanda

V Premier League bylo rušno: Konaté bez červené, chybující Raya i výjimečná trefa Haalanda

Premier League se po reprezentační přestávce vrátila na scénu a ihned přinesla mnoho zajímavých okamžiků. Ibrahima Konaté v Merseyside derby jen o fous unikl vyloučení, Sandro Tonali opouštěl St. James‘ Park v slzách a Erling Haaland vstřelil poměrně nečekanou branku. Bylo toho ale mnohem více. 

Měl být Konaté vyloučen?

V osmi sobotních zápasech 9. kola Premier League byly k vidění hned čtyři červené karty. Jako první ji viděl Ashley Young z Evertonu v rámci Merseyside derby, duel na Anfield Road nicméně nemusel dohrát ani domácí Ibrahima Konaté.

Francouzský stoper inkasoval od Craiga Pawsona žlutou kartu v 50. minutě a o necelých patnáct minut později si koledoval o druhou. Pawson jej ale ušetřil. Reakce nicméně přišla, manažer Reds Jürgen Klopp nechtěl riskovat a Konatého stáhl.

"Nechápu, že mu nedal červenou. Je škoda, že po většině zápasů skončíme u rozhodčích. To, že ho Klopp ihned sundal, bylo jasné znamení, co si myslel. Všichni to moc dobře viděli, bylo to velmi bizarní řízení zápasu," neodpustil si Dyche kritiku v pozápasovém rozhovoru pro beIN Sport.

Tonali opouštěl hřiště v slzách

Sandro Tonali je vyšetřován italskými úřady kvůli porušení pravidel ohledně sázení, přesto do včerejšího utkání proti Crystal Palace nastoupil. A v 69. minutě, kdy nahradil Bruna Guimarese, se dočkal od svých příznivců vřelého přijetí.

Po střetnutí hráči Newcastlu obcházeli vítězné kolečko a Tonali stál v čele. Následně jej přemohly emoce a po boku Kierana Trippiera opouštěl hřiště v slzách. "Stojíme za ním, ale bez ohledu na to, co se stane, nás nyní čeká nejtěžší období," uvedl manažer Strak Eddie Howe. 

Závislost na sázení a dluhy 74 milionů. Vyhrožovali mi zlomením nohou, přiznal mladík z Juventusu