Teplický Mičevič podle komise neměl být vyloučen, sparťan Panák dostal žlutou kartu správně

Teplický Mičevič podle komise neměl být vyloučen, sparťan Panák dostal žlutou kartu správně

Teplický obránce Nemanja Mičevič neměl být v nedělním utkání 12. kola první ligy s Ostravou za faul na Abdullahiho Tanka vyloučen. V komuniké o tom informovala komise rozhodčích FA ČR, podle níž rovněž v dalším nedělním zápase nejvyšší soutěže sparťan Filip Panák správně dostal žlutou kartu za kontakt s českobudějovickým Musou Allim.

Mičevič zastavil Tanka v závěru prvního poločasu kousek před šestnáctkou ve skluzu. Sudí Ondřej Pechanec nejprve neposoudil zákrok srbského stopera jako faul, ale po zásahu videorozhodčího Ladislava Szikszaye a zhlédnutí opakovaných záběrů svůj výrok přehodnotil a Mičevičovi udělil červenou kartu.

"VAR neměl intervenovat, protože přestupek nebyl jednoznačný a útočící hráč neměl míč pod kontrolou - nejednalo se o zmaření zjevné brankové možnosti," uvedla komise.

Podle ní Pechanec ve 29. minutě správně nenařídil penaltu pro Teplice za kontakt hostujícího Jiřího Bouly s Petrem Hronkem. Komise nemá průkazný záběr, z něhož by šlo určit, jestli došlo k přestupku.

V Teplicích se čertí za podivnou červenou. V deseti však skončily už pětkrát za sebou a v lize nikdo nefauluje častěji

Sparťan Panák podrazil českobudějovického Alliho v 69. minutě těsně před pokutovým územím a dostal od rozhodčího Ondřeje Berky žlutou kartu. Pražští obhájci titulu doma zvítězili 4:0.

"Útočící hráč běžel na branku z méně výhodného úhlu a ještě mohlo dojít k souboji s dalším bránícím hráčem domácího družstva č. 25 (Asger Sörensen)," vysvětlila komise, která podle manuálu od nové sezony komentuje v jednom kole vždy čtyři situace, vybrané médii.

V pořádku byl i neuznaný gól ze sobotního zápasu Pardubice - Olomouc (1:1), který v 63. minutě vstřelil domácí Emil Tischler. "Hráč domácího družstva č. 17 (Ladislav Krobot) nacházející se v ofsajdové pozici ovlivnil soupeře (Jakuba Pokorného) tím, že ho držel za ruku a tím ho omezil v možnosti zapojit se do obranné akce. Útočící hráč č. 17 současně stál v bezprostřední blízkosti brankáře a tím ho mohl ovlivnit," uvedla komise.

Sinyana nadchli lékaři Slavie: Trpělivě se mnou pracovali i na tom, abych se vrátil v lepší kondici než kdy dřív