Viktoria Žižkov slaví 120 let a při té příležitosti s fanoušky sestavuje nejlepší jedenáctku historie

Viktoria Žižkov slaví 120 let a při té příležitosti s fanoušky sestavuje nejlepší jedenáctku historie

Druholigový Žižkov, který má za sebou cenný domácí skalp Zbrojovky 4:2, slaví 120. výročí od založení a při té příležitosti vybírá společně se svými fanoušky nejlepší jedenáctku v historii Viktorie.

"Volit můžete srdcem, i za pomoci statistik a historických pramenů. Až nejlepších jedenáct Viktoriánů vybereme, budou následovat související akce," zaznělo na oficiálních stránkách celku, jemuž patří po úvodních třinácti kolech F:NL průběžná desátá pozice.

Samotná volba základní sestavy snů probíhá ve dvou vlnách. K té první došlo již před šlágrem s Brnem, když příznivci nováčka vyplňovali přichystané formuláře přímo na stadionu.

Nejvíce čistých kont ve druhé lize? Na jedničku Táborska nemají ani Šťovíček z Dukly či Stejskal z Vyškova

Promluvit do finálního výsledku však budou moci i fandové, kteří v neděli v někdejší eFotbal aréně přítomni nebyli. Příležitost totiž dostanou tento týden na sociálních sítích Viktorie.

Z aktuální soupisky trenéra Michala Horňáka by mohli u sympatizantů tradičního klubu rezonovat například Augusto Batioja nebo Radek Voltr.

Kádrem mistra Československa z roku 1928, který v minulosti dvakrát triumfoval i v domácím poháru, však prošla za uplynulých 120 let velká spousta známých tváří od Petra Švancary, přes Kennedy Chihuriho, Tomáše Součka a Davida Hovorku, až po Luďka Straceného.