Červenkovu cestu jsme bedlivě sledovali a nyní nazrála ta správná doba opět spolupracovat, říká zlínský Grygera

Červenkovu cestu jsme bedlivě sledovali a nyní nazrála ta správná doba opět spolupracovat, říká zlínský Grygera
OBSAHUJE VIDEO

Novým trenérem Zlína se stal dosavadní kouč druholigové Kroměříže Bronislav Červenka, který na lavičce posledního celku nejvyšší soutěže nahradil Pavla Vrbu. Délku uzavřené smlouvy vedení "Ševců" neuvedlo. Osmačtyřicetiletého bývalého zlínského hráče a asistenta trenéra, který ještě letos na jaře nastupoval v krajské I. A třídě za Újezdec, čeká prvoligová premiéra v roli hlavního kouče.

Pomáhat mu budou asistenti Lukáš Motal a Ivo Světlík, se kterými spolupracoval už v Kroměříži, trenérem brankářů je Otakar Novák a na pozici kondičního trenéra se vrátil Michal Molek.

S Broňou se známe už z dob hráčské kariéry, poté jsme se opět potkali ve Zlíně, kdy přišel jako asistent k A-týmu a poté se přesunul na pozici hlavního trenéra k naší juniorce. Dále si šel vlastní cestou, kterou jsme bedlivě sledovali a nyní podle nás nazrála ta správná doba, kdy jsme se rozhodli pro další vzájemnou spolupráci," řekl po podpisu nového kouče viceprezident klubu Zdeněk Grygera, jehož slova nabídly stránky fczlin.com.

Prvoligová premiéra na trenérské lavičce ho čeká v sobotu se Sigmou Olomouc. "Do Zlína se vracím s těmi nejlepšími pocity, protože jsem tady prožil krásné roky, jak fotbalové, tak trenérské a veřím, že se vše vrátí do těch časů, jako když jsem odcházel.," přidal sám Červenka, který zlínskou Letnou opoustil po zisku trofeje pro vítěze MOL Cupu.

Jeho trenérský start v nejvyšší soutěži ale nebude snadný. Červenka pojede s týmem včetně poháru ke třem zápasům na hřiště soupeřů. "To je realita těchto dnů, my si s tím musíme poradit. Dnes už není takový rozdíl hrát doma nebo venku. My se pokusíme sbírat v každém zápase body a udělat pro to maximum. Budeme pro soupeře otravní a věřím, že i nebezpeční. O sestavě pro sobotní duel v Olomouci přemýšlím od prvních chvil, co jsem tady, " řekl před zápasy v Olomouci, na Baníku (v poháru) a Pardubicích.

SEMAFOR F:NL: ČERVENÁ PRO TÁPAJÍCÍ BRNO, VE VARNSDORFU BOUCHAJÍ ŠAMPAŇSKÉ. SMEKÁME PŘED VYŠKOVEM

Moravané sáhli k trenérské změně jako třetí klub v této ligové sezoně po Hradci Králové a nováčkovi z Karviné. Zlín v sobotu doma prohrál s Mladou Boleslaví 5:9 v gólově nejbohatším utkání v historii samostatné nejvyšší soutěže a v úvodních 12 kolech jen jednou zvítězil. Na předposlední tým tabulky Jablonec ztrácí dva body.

Někdejší záložník si v nejvyšší soutěži připsal 277 startů a 23 gólů. Vedle Zlína hrával první ligu za Uherské Hradiště, Drnovice a Ostravu, působil také v Ázerbájdžánu v Interu Baku, s nímž získala dva tituly.

Vrba trénoval Zlín od loňského listopadu, kdy byl tým na předposlední příčce prvoligové tabulky. Zkušený kouč dovedl moravský celek přes baráž proti druholigovému Vyškovu k záchraně, vstup do nové sezony se mu ale nevydařil. "Ševci" v úvodních 12 kolech získali jen šest bodů, v posledních pěti ligových zápasech inkasovali 22 branek a se 34 obdrženými góly mají nejhorší defenzivu v soutěži.