Hráči s nejvíce přihrávkami do gólové šance? Hlavatý zatím ukazuje záda Doumbiovi, Kubalovi i Birmančevićovi

Hráči s nejvíce přihrávkami do gólové šance? Hlavatý zatím ukazuje záda Doumbiovi, Kubalovi i Birmančevićovi

Marek Havlík, Christian Frýdek, Vladimír Jovovič, Matěj Šín, Martin Pospíšil či Vasil Kušej ještě budou muset máknout. Minimálně kvůli tomu, aby se dostali do popředí žebříčku, který mapuje domácí prvoligové hráče s nejvíce přihrávkami do gólových šancí. Vždyť právě to je ukazatel, jenž od sebe rozlišuje lehce nadprůměrné a rozdílové hráče, ne?

V čele seznamu je po prvních třinácti odehraných kolech pětadvacetiletá opora třináctých Pardubic Michal Hlavatý, který už svým východočeským kolegům nabídl celkem 14 vybídnutí ke skórování. Sám bývalý ofenzivní hráč Plzně či Mladé Boleslavi žádná závratná ofenzivní čísla nemá a zatím nasbíral jen jednu asistenci. Právě produktivitu mu jeho trenér Radoslav Kováč vyčítá vůbec nejvíce.

Druhým mužem dosavadního pořadí je o rok mladší forvard Baníku s historií v Hradci Králové, Slovácku či Karviné Filip Kubala, který už se sám podepsal pod čtyři ostravské trefy. V rámci dosavadních 12 vystoupení se mu podařilo vyzvat spoluhráče k zápisu do střelecké listiny celkem jedenáctkrát a i to je důvod, proč na něj Pavel Hapal na slezské půdě tolik spoléhá.

České Budějovice řeší bídné výsledky. V klubu skončí záložník Hora, jsou v ohrožení i trenéři?

O průběžné třetí místo se dělí nenápadný liberecký středopolař Mohamed Doumbia, jenž má zatím v této sezoně odehráno 883 minut čistého času a srbský křídelník ve sparťanských službách Veljko Birmančević, který si ve svém premiérovém českém ročníku nevede vůbec špatně a 681 minut využil ve tři branky a stejný počet gólových přihrávek. Z celkových deseti se tedy podařilo jeho kumpánům úspěšně zrealizovat hned tři vybídnutí.

Na jihočeském Střeleckém ostrově pak o sobě stále dává vědět již dvaatřicetiletý Jakub Hora, který má za sebou tři góly i asistenci a osm přihrávek do gólové šance ho řadí do první šestky žebříčku. To, že na něj Tomáš Zápotočný a Marek Nikl na jihu země stále sázejí i v posledním roce jeho kontraktu, tak zřejmě nebude náhoda.

Na stejném čísle je křídelník Viktorie Jan Kopic, jemuž na osm důležitých přihrávek do gólové šance stačilo strávit na hřištích pouze 532 minut a i ve svých třiatřiceti letech je tak pro družinu nejstaršího prvoligového kouče Miroslava Koubka stále dost platný.

Nejvíce přihrávek do gólové šance:

1. Michal Hlavatý (Pardubice) - 14
2. Filip Kubala (Baník) - 11
3. Mohamed Doumbia (Liberec) - 10
4. Veljko Birmančević (Sparta) - 10
5. Jakub Hora (Dynamo) - 8
6. Jan Kopic (Plzeň) - 8

© AC Sparta Praha