Tupta měl v posledních 6 duelech prsty v šesti gólech Slovanu. Bude tím, který na Letné časem nahradí Haraslína?

Tupta měl v posledních 6 duelech prsty v šesti gólech Slovanu. Bude tím, který na Letné časem nahradí Haraslína?

Jedním z hráčů, co v současnosti táhnou Slovan, je slovenský reprezentant Ľubomír Tupta, kterému se povedlo posledních šest vystoupení okořenit čtyřmi přesnými zásahy a dvěma gólovými asistencemi.

V tabulce produktivity mu díky tomu aktuálně patří dělená pátá pozice, s tím, že prsty ve více brankách zatím měli pouze Jan Kuchta, Vasil Kušej, Lukáš Haraslín a Rafiu Durosinmi.

Od poloviny září vyšel pětadvacetiletý světoběžník ze stadionu U Nisy naprázdno pouze v domácí porážce 2:3 se Slavií a do střelecké listiny se mu povedlo zapsat také v rámci 44 odehraných minut v MOL Cupu.

Byť v minulosti prošel i Catanií, Veronou, Wislou Kraków, Ascoli, Sionem nebo Pescarou, nejvíce mu to doposud sedlo právě pod Ještědem.

Jeho současný kouč Luboš Kozel připomněl, že výbornou formu měl už na jaře a i když se v úvodu podzimu střelecky trápil, nyní už hraje svůj standard, což přináší i žádanou produktivitu.

Tupta vs. ligová sezona 2023/2024:

- 13 startů,
- 961 odehraných minut
- 4 góly
- 3 asistence
- 31 střel
- 13 střel na branku
- 4 přihrávky do gólové šance
- 22 driblinků

"Klub mi hodně pomohl a snažím se mu za to odvděčit. Chci pomoct Liberci i sobě. Jsem moc rád, že se mi v poslední době daří střelecky i herně," vyprávěl v interview pro šport.sk. autor čtyř startů v Serii A.

"Na hřišti se cítím fakt dobře, ať už fyzicky, nebo mentálně a dělám všechno pro to, abych se stále zlepšovat a držel si formu co nejdéle," dodal šikula, který byl zamlada na testech i v Liverpoolu a v té době kolem něj kroužily také věhlasné italské značky Juventus s Interem.

Transfermarkt.com uvádí u odchovance Tatranu Prešov aktuálně tržní cenu 15 milionů korun a pokud bude Liberec táhnout i dál, je otázka, jak dlouho se ještě na výplatní pásce majitele Slovanu Ludvíka Karla vůbec zdrží.

Až bude jednou Sparta prodávat momentálně nejlepšího ligového střelce Lukáše Haraslína, je možné, že se ho pokusí nahradit právě poměrně dostupným krajanem se čtyřiapadesáti starty ve FORTUNA:LIZE.

Slavná pražská "S" ostatně sahají na stadionu U Nisy často a ráda, s tím, že zatím naposledy se přesunoval do metropole Victor Olatunji.

Pár dní po zlínském konci už byl Vrba opět v akci a ambicióznímu Sokolu Velký Újezd jeho návštěva prospěla...

 

Foto: FC Slovan Liberec