Na Stamford Bridge musí mít slabost pro španělské brankáře. Pochettinovi by se v kádru líbil Simón

Na Stamford Bridge musí mít slabost pro španělské brankáře. Pochettinovi by se v kádru líbil Simón
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Časy, když někdo hájil svatyni Chelsea více než dekádu, jako se to stalo na Stamford Bridge například Petru Čechovi, už jsou definitivně pryč a v posledních sezonách se v jihozápadním Londýně vystřídalo hned několik brankářů včetně Kepy nebo Mendyho.

Podle Fichajes by navíc mohl šestinásobný šampion Premier League řešit otázku nového gólmana zase a to vše i přesto, že si letos v létě pořídil z Brightonu za 23 milionů eur španělského dlouhána Roberta Sáncheze a dal mu dlouhodobý kontrakt až do června 2030.

Manažer Blues Mauricio Pochettino si měl vyhlédnout v Bilbau spolehlivou jedničku tamního Athleticu Unaie Simóna, jenž je odchovancem baskické značky, v níž se těší neotřesitelnému postavení a plné důvěře trenéra Ernesta Valverdeho.

Simón už je tři roky stabilní součástí španělského národního mužstva, do nějž se plynule přesunul z role prvního brankáře v jednadvacítce a v seniorském výběru už je od druhé poloviny roku 2020 na 37 vystoupeních.

Zidane největším favoritem na převzetí Manchesteru United? Francouz vysvětluje, proč se tak nestane...

Byť působí celou kariéru v týmu, který se nepere o primát, i tak už slavil nejeden velký úspěch. Triumfoval ve Španělském superpoháru, uzmul trofeje pro mistra Evropy do 19 i 21 let a má bronz z Eura 2021 i stříbro z Olympijských her v Tokiu.

Pakliže by se vrhl do jednání s předním celkem Premier League a na případnou nabídku z ostrovů by kývl, jednalo by se o jeho premiérovou zahraniční štaci.

Nejvyšší anglická liga láká celý svět a současnou smlouvu do léta 2025 by tak v Bilbau dodržet nemusel. Specializovaný server transfermarkt.com u něj uvádí tržní cenu 25 milionů eur, což také není cifra, jež by měla obra typu Chelsea zastavit.

Majitel Sparty Křetínský možná brzy koupí další akcie West Hamu. První jednání už má za sebou

Foto: Chelsea FC