Mou prioritou je pravidelně hrát, řekl těsně po podpisu Sigmě Novák, který už na Hané 2 měsíce trénoval

Mou prioritou je pravidelně hrát, řekl těsně po podpisu Sigmě Novák, který už na Hané 2 měsíce trénoval

Nejčerstvější posilou olomoucké Sigmy se stal Filip Novák, který naposledy působil v SAE. Třiatřicetiletý bývalý reprezentant, který už se Sigmou trénoval od léta, se dohodl s klubem na smlouvě do konce sezony. Pan Minář mě kontaktoval v létě hned mezi prvními, ale tehdy jsem to s díky odmítl. Nezastíral jsem, že jsem pomýšlel především na zahraniční angažmá, které ale nakonec nevyšlo. Chtěl bych všem z klubu poděkovat, že mi už před dvěma měsíci umožnili s týmem trénovat, protože to je velký rozdíl, než když se člověk připravuje sám,“ uvedl na webu Sigmy Olomouc v pátek večer Novák.

V kariéře nastupoval Filip Novák převážně na levém kraji obrany, v poslední době hrál také jako levý stoper. Jeho posledním působištěm byl celek Al Jazira ve Spojených arabských emirátech. Od léta byl volným hráčem.

„Filip u nás již delší dobu trénoval. Když padla možnost jeho odchodu do zahraničí, tak jsme využili příležitosti jej získat. I když má za sebou delší herní pauzu, tak věříme, že zúročí zkušenosti ze své bohaté kariéry a pomůže nám v dosažení cílů, které jsme si v této sezoně stanovili,“ řekl pro web hanáckého klubu sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Cíle do nového angažmá v Sigmě má Novák jasné. „Mou prioritou je určitě být zdravý a pravidelně hrát. Klukům se teď daří a já bych jim rád pomohl. Znám jich tady spoustu a bylo pro mě snadné zapadnout,“ řekl Novák.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SK Sigma Olomouc (@sigma_olomouc)

 Lákadlem je pro něj také pohárová Evropa. „V posledních letech Olomouci evropské poháry určitě chyběly. Hrozně bych si přál, aby tady zase byly, tak jako v minulosti. Samozřejmě si taky přeju, aby začali ve větším počtu chodit fanoušci, protože si myslím, že si to tento region zaslouží,“ dodal Novák.

V české lize hrál Filip Novák zatím za Zlín a Jablonec. Odtud jej v roce 2015 vykoupil dánský FC Midtjylland. Další Novákovy kroky vedly v roce 2018 do Turecka, kde působil nejprve v barvách Trabzonsporu a posléze ve Fenerbahce Istanbul. V roce 2022 pak přestoupil do SAE.

V české reprezentaci odehrál 25 zápasů a vstřelil jednu branku. S Jabloncem vyhrál český pohár i Superpohár (2013), s Midtjyllandem dánskou ligu (2018) a s Trabzonsporem turecký pohár (2020).

Ligový semafor: Domácí neporazitelnost Baníku je u konce, skvěle připravená Boleslav i karvinská senzace