Nečekaný tah od Plzně. Staněk dostal od lékaře zelenou a chce proti Slavii chytat

Nečekaný tah od Plzně. Staněk dostal od lékaře zelenou a chce proti Slavii chytat

Senzační novinka letí fotbalovým světem a radost udělá všem fanouškům Viktorie Plzeň. Brankářská jednička Jindřich Staněk je podle informací eFotbal.cz připravený nastoupit do nedělního šlágru na půdě Slavie. „Není to stoprocentní, ale Jindra má od lékařů zelenou, a i trenér Miroslav Koubek by ho rád viděl v brance,” tvrdí zdroje redakce. Mladík Viktor Baier, který při zranění opory Viktorie zaskakoval v brance, si tak na největší zápas kariéry zatím bude muset počkat.

Server eFotbal už dříve informoval o tom, že Staněk nemusí být ze hry po zranění, které utrpěl po souboji s jabloneckým Václavem Drchalem, až do konce podzimu, jak bylo původně avizováno.

Nyní se má optimistický scénář ohledně zdravotního stavu plzeňské brankářské jedničky naplnit. „Jak znám Jindru, bude chtít na Slavii chytat,” potvrdil informaci eFotbalu zdroj blízký plzeňskému klubu. V podobném duchu už o situaci ohledně plzeňské opory informoval server InFotbal.

Foto: FC Viktoria Plzeň

Když Staněk mezi tyčemi Viktorie scházel, dostal ve dvou případech šanci osmnáctiletý Viktor Baier a jednou Marián Tvrdoň. Zatímco slovenský brankář chyboval v Liberci (0:3), skoro dvoumetrový mladík nezklamal.

Vychytal výhru v Konferenční lize v Záhřebu, následně nastoupil v ligové bitvě proti Karviné, tam ale nezabránil porážce 0:1. Dlouho vše vyhlíželo tak, že dostane šanci také v nedělním šlágru FORTUNA: LIGY.

PŘIJDE PLZEŇ V ZIMĚ O KANONÝRA? BUNDESLIGOVÉ KLUBY UŽ PŘIPRAVUJÍ MILIONY EUR

„Je to velký talent. Jeho velkou předností je hlava. Působí velmi klidně, nic ho nerozhází. Takhle se v minulosti mluvilo o Petru Čechovi,” složil poklonu mladíkovi v plzeňské brance Dominik Rodinger, bývalý gólman a nyní trenér třetiligové Hostouně.

Jedním dechem ale dodal, že Baier je teprve na startu kariéry a teprve se dere vzhůru, takže se bude muset ještě ukázat, než srovnání s legendou obstojí. 

Viktor Baier za A-tým Plzně

Minuty 197
Inkasované branky 1
Očekávané inkasované branky 1,39
Střely proti 8
Zásahy 7
Přihrávky 44 (91 %)
zdroj: Wyscout

I kdyby nakonec musel mezi tyče v Edenu mladíček, tak se podle Rodingera nerozklepe nervozitou a trémou. „V tomhle směru o něj nemám obavu,” řekl expert na adresu brankáře, který už si zachytal i za reprezentaci do 19 let.

 „Kdyby šel na Slavii do branky. Určitě by to nebylo jen o něm, musela by mu pomoci obrana, síla Slavie směrem dopředu je obrovská,” dodal.

VZPOMÍNKA NA BLŠANY OŽÍVÁ, HOSTOUŇ VLÁDNE ČFL A DRTÍ KONKURENCI. VE DRUHÉ LIZE NESKONČÍ

Baier má za sebou i zámořský kemp s Bayernem Mnichov, což mu jistě dodalo sebedůvěry. Rodinger ale nepochybuje o tom, že jestli je šance, aby v Edenu chytal ostřílený Staněk, Plzeň ho pošle do hry.

„Jindra se o místo jedničky nemusel bát. Je to jeden ze tří nejlepších českých brankářů, patří do reprezentace, takže pokud bude zdravý, není co řešit. Baier si na svou šanci ještě počká,” domnívá se expert.

Zdá se, že na třetí soutěžní duel v dresu Západočechů si bude muset počkat. 

Foto: Sokol Hostouň