Hladký je už dva měsíce individuálním králem Ipswiche, který může oprávněně myslet na Premier League

Hladký je už dva měsíce individuálním králem Ipswiche, který může oprávněně myslet na Premier League

Na stadionu Portman Road, kde se v minulosti slavila jedna trofej pro vítěze Premier League i tři prvenství v Championship, je nyní brankářská jednička úplně jasná a je jí ostřílený Václav Hladký.

Konkurenti bývalého gólmana Zbrojovky Brno i Slovanu Liberec Christin Walton a Cieran Slicker zatím čekají na šanci v této druholigové sezoně marně.

Dvaatřicetiletý Hladký má v Ipswichi nejen důvěru manažera Kierana McKenny, ale v Suffolku je také velkým oblíbencem fanoušků. Jak totiž připomněl web itfc.co.uk, český strážce svatyně byl podruhé v řadě příznivci svého klubu vyhlášen hráčem měsíce.

Vysloužil si pětašedesát procent všech hlasů a díky svému suverénnímu triumfu tak nedal šanci zbylé trojici nominovaných, v níž figurovali Leif Davis, Massimo Luongo a Brandon Williams.

Arsenal našel svého prvního přemožitele, Doku měl prsty v pěti gólech City, Coufalovi zhořklo významné jubileum

Bývalý gólman skotského St. Mirrenu je evidentně ve formě a League One ani League Two by se ho nějaký čas určitě týkat neměla. Tím spíš, že statisticky se řadí mezi nejlepší brankáře celé druhé nejvyšší anglické soutěže.

Hladký dosud odchytal všech čtrnáct utkání, v nichž inkasoval sedmnáct branek a na svém kontě má šest čistých kont.

Ipswich, v němž má brankář platnou smlouvu do příštího léta, je nyní v tabulce druhý a protože má odehrán o jeden zápas méně než lídr Leicester City, zatím bojuje o přímý postup do Premier League. Třetí Leeds United je totiž zpět o sedm, čtvrtý Southampton o osm a pátý West Bromwich Albion hned o devět bodů.

Do konce listopadu narazí Ipswich na Rotherham, Swansea City, West Bromwich i Millwall a kdo ví, třeba z toho bude jeden velký individuální hattrick...

Hráči měsíce v sezoně 2023/2024:

Srpen: Sam Morsy
Září: Václav Hladký
Říjen: Václav Hladký