Ligový semafor: Zlín už má z nul zase radost, Eden zažil (ne)vídané střelecké trápení

Ligový semafor: Zlín už má z nul zase radost, Eden zažil (ne)vídané střelecké trápení
LIGOVÝ SEMAFOR

Ani v aktuální sezoně nebude neporaženého týmu, Slavia totiž doma ve FORTUNA: LIZE předvedla mizerný výkon a s Plzní prohrála 1:2. To Viktorka, které se do branky vrátil uzdravený Jindřich Staněk, slaví v Edenu po dlouhých devíti letech a nedávné nečekané domácí zaváhání s Karvinou je tak téměř zapomenuto. Po změně trenéra se stále zvedá Zlín, který ve třetím soutěžním utkání udržel čisté konto a pokud v podobném trendu bude pokračovat, brzy může opustit poslední příčku.

Červená – První porážka od derby

Ani v této sezoně se nenajde tým, který by prošel nejvyšší soutěží bez porážky. Slavia předvedla v Edenu mizerný výkon a padla s Viktorií Plzeň 1:2. Za vše mluví především dvě statistiky. Za celé střetnutí vyslali domácí jen dvě střely mezi tři tyče a zahrávali jediný rohový kop. To je mizérie, na kterou vršovické mužstvo není zvyklé.

Slavia přitom v posledních letech na domácím stadionu pravidelně atakuje dvouciferný počet rohových kopů a za poslední tři sezony se jen dvakrát stalo, aby od praporku rozehrávala za celé utkání jen dvakrát. V sezoně 2021/2022 se tak událo v duelech proti Hradci Králové a Mladé Boleslavi, v obou případech to ale Pražanům vadit nemuselo. 

CO VYPLYNULO Z HITU V EDENU: KOUBEK JE SPECIALISTA NA TRPIŠOVSKÉHO, NEJLEPŠÍ VÝKON JIRKY I BOŘILOVO VYROVNÁNÍ ŘEHÁKA

Co se nízkého počtu střel týče, něco podobného zažili sešívání v domácím prostředí naposledy před třemi lety. V ročníku 2019/2020 jim ale dvě střely stačily na hubené vítězství 1:0 právě proti Plzni. 

Jen jednou mezi tři tyče poté Slavia doma mířila před dlouhými deseti lety v památném utkání proti Teplicím. Hosté se tehdy radovali z drtivého vítězství 7:0 a gólman Slavie Radek Černý hovořil o nejhorším dni svého života.

Po šlágru 14. kola FORTUNA:LIGY rozhodně tak zle jako před deseti lety není, varování je to ovšem značné, což moc dobře ví i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský. „Plzeň se postupem času zlepšovala a my zhoršovali. Byl to velký a důležitý zápas a je to pro nás velká škoda. Chyběla nám soubojovost a agresivita, v tom byl soupeř lepší. Je to první prohra v sezoně, po dlouhé době jsme padli doma. V hlavě mi ale leží druhá půle a náš výkon," hodnotil porážku lodivod Slavie. 

Slavia prohrála v lize poprvé od klíčového utkání minulé sezony, kdy padla v nadstavbové části proti Spartě a přišla o pozici lídra. Na první pozici se vrátil úřadující mistr z Letné, který aktuálně disponuje dvoubodovým náskokem na svého úhlavního rivala. 

Foto: SK Slavia Praha