Semafor F:NL: Tentokrát na Moravě! Polách úřaduje ve Zbrojovce, Vyškovu i Kroměříži dochází dech

Situace ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se s koncem podzimu začíná pořádně zamotávat. Zatímco Vyškovu na prvním místě trochu dochází dech, Zbrojovka ho pod vedením Tomáše Polácha nabírá. Na Kroměříž po třetí porážce v řadě padá krize.

ORANŽOVÁ – DOCHÁZÍ VYŠKOVU DECH?

Vyškov je jedním z nejvíce chválených týmů F:NL. A po právu. Stále je první a je horkým favoritem na postup do nejvyšší soutěže. Poslední dny však MFK nezachytily v nejlepším rozpoložení.

Když před pár týdny dovezl Vyškov výhru 1:0 z Jihlavy, vše bylo zalito sluncem. Od té doby to jde ale od deseti k pěti. Doma parta trenéra Kameníka padla s Opavou 1:3, čímž přišla o stoprocentní domácí bilanci.

„Dostali jsme tři branky doma, což se nesmí stávat,“ zlobil se kouč po zápase. „U obou inkasovaných gólů zkraje zápasu jsme byli o krok později a nechali jsme soupeře zakončovat v pokutovém území, aniž bychom na něj vyvinuli tlak.“

Minulý týden pak Vyškov vedl v poháru na Dukle, ale po přestávce dostal tři branky a jeho pouť MOL Cupem byla u konce. Náladu si nespravil ani o víkendu v Líšni, kde jen remizoval 0:0. Náskok v čele se tak smrskl na jeden bod. Navíc co se formy týče, je Vyškov v posledních pěti zápasech až sedmý nejlepší.

© Tomas Blazek / MFDNES + LN / Profimedia