Semafor F:NL: Tentokrát na Moravě! Polách úřaduje ve Zbrojovce, Vyškovu i Kroměříži dochází dech

Situace ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se s koncem podzimu začíná pořádně zamotávat. Zatímco Vyškovu na prvním místě trochu dochází dech, Zbrojovka ho pod vedením Tomáše Polácha nabírá. Na Kroměříž po třetí porážce v řadě padá krize.

ZELENÁ – POLÁCH ÚŘADUJE V BRNĚ

Zbrojovka v průběhu sezony spadla do hluboké krize, kterou odnesl vyhazovem trenér Klusáček. Tým převzal jeho asistent Tomáš Polách. A vede si náramně!

Brňané pod jeho vedením působí jako polití živou vodou. Hned v prvním zápase na domácí půdě smetli nepříjemnou Líšeň 3:0 a o víkendu neměli sebemenší problém v Kroměříži. Suma sumárum, dva zápasy, plný počet bodů a skóre 6:0. To je působivý vstup do angažmá, díky kterému se Zbrojovka opět dostala poblíž první trojce, která zaručuje minimálně baráž o nejvyšší soutěž.

POLÁCH SI V BRNĚ DRŽÍ STOPROCENTNÍ BILANCI, PROSTĚJOV DOKÁZAL ZASKOČIT OPAVU, SPARTU B VYTÁHL ZE DNA KAŠTÁNEK

Co „nové“ Brno charakterizuje? Hlavně velmi aktivní pojetí hry. Například v Kroměříži Zbrojovka vedla po půlhodině 2:0, nicméně z pomyslného plynu neubrala a hrála pořád stejně. Diktovala tempo hry, držela míč. A když o něj přišla, okamžitým presinkem se ho snažila dostat zpět.

Krize je tak pryč a Zbrojovka má na kontě osm výher, což ji řadí v tomto směru mezi nejlepší v soutěži. V počtu vítězství nestačí jen na vedoucí duo, tedy Vyškov a Duklu. Oba celky mají na kontě o výhru víc.

Hned v dalším kole navíc může Zbrojovka na zlepšené výkony navázat. Doma přivítá béčko Sigmy, které rozhodně není ve velké pohodě a Brno bude velkým favoritem.

© FC Zbrojovka Brno