Droppa si v rumunském prostředí zahrál přesně po roce, na premiéru v ligové sezoně ale zatím trpělivě čeká

Droppa si v rumunském prostředí zahrál přesně po roce, na premiéru v ligové sezoně ale zatím trpělivě čeká

Čtyřiatřicetiletý univerzál rumunského Voluntari Lukáš Droppa si opět po roce zahrál fotbal. Před čerstvým návratem do hry, k němuž došlo v úvodu listopadu, si totiž připsal poslední start v závěru října roku 2022 proti Petrolul 52 (0:1).

Dlouhou herní pauzu, kterou způsobilo vážné poranění kolenních vazů, utnul rodák z Traplic na Uherskohradišťsku v rámci rumunského poháru proti Tunari (1:1), s tím, že se na hrací ploše zdržel 68 minut.

Bývalý reprezentant Česka se čtyřmi mezinárodními starty, které nasbíral v éře Karla Jarolíma, je součástí Voluntari již od úvodu roku 2021 a protože předtím působil také v mužstvu Gaz Metan Medias, v tamní Lize I už dávno překonal hranici 100 vystoupení.

KRAJÁNCI: BARÁK BYL PREMIÉROVĚ V ZÁKLADU, ČERMÁK PŘEDČIL ŠINDELÁŘE, GABRIEL POTOPIL RUŽOMBEROK

Až do svého zranění nastupoval někdejší zadák Slovanu Bratislava či Slasku Wroclaw pravidelně i za Voluntari a ve veřejném prostoru si pochvaloval, že odehrál téměř všechno.

Po návratu z dlouhodobé marodky však defenzivně laděný světoběžník na výraznější příležitost čeká. Od konce září už byl připraven zasáhnout do nejvyšší rumunské soutěže čtyřikrát, ale nového kouče klubu Marina Dunu si zatím na svou plně nezískal.

Voluntari, za které stále střílí branky i osmatřicetiletý slovenská veterán Adam Nemec, sehraje do konce kalendářního roku 2023 ještě sedm soutěžních utkání. Nějaké herní minuty by si tak odchovanec Sparty s historií ve Vlašimi i Baníku Ostrava připsat pořád mohl....