Za pár týdnů už by mohl Durosinmi rozdávat autogramy u Mohanu. S Eintrachtem je domluven, teď jednají kluby

Za pár týdnů už by mohl Durosinmi rozdávat autogramy u Mohanu. S Eintrachtem je domluven, teď jednají kluby

Smyčka se utahuje a zdá se, že FORTUNA:LIGA opravdu přijde po několika letech o perspektivního nigerijského forvarda Rafiu Durosinmiho, který se v nejbližším přestupovém okně odebere do Bundesligy i přesto, že je od startu třetí říjnové dekády zraněný a má za sebou operaci vazů.

Jednadvacetiletý rodák z Lagosu sice dorazil do Doosan arény v úvodu letošního roku a hned vyjádřil přání zahrát si v barvách Viktorie Ligu mistrů, nicméně protože se jeho mise podle všeho natáhne jen na 365 dní, v západních Čechách už se mu to nestane.

Zájem Eintrachtu Frankfurt má být opravdu velký a exkarvinský útočník se tak může těšit na značku, již v minulosti bez výraznějších dlouhodobých úspěchů prošli například Josef Obajdin, Karel Rada, Martin Fenin nebo Václav Kadlec.

Durosinmi vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 3
Zápasy: 45
Góly: 13
Asistence: 6

Jak avizovala německá verze kanálu Sky Sport, kontakt s klubem z pátého největšího města Německa již byl navázán. Mezi ofenzivním hráčem a Eintrachtem už proběhlo úvodní kolo jednání s pozitivním výsledkem a nyní má sportovní úsek Frankfurtu jednat o jeho uvolnění přímo s vedením Viktorie.

Letošní účastník Evropské konferenční ligy, jehož od léta trénuje mladý kouč Dino Toppmöller, prohrál v tomto bundesligovém ročníku pouze jednou a stále je ve hře na třech frontách. V případě úspěšného podpisu kontraktu již v zimním přestupovém okně by na Durosinmiho čekala konkurence v podobě Ferriho, Knauffa, Ngankama a Marmoushe, který je se šesti ligovými trefami nejlepším střelcem červenočerného mužstva.

Nejproduktivnější hráči české ligy:

R. Durosinmi - 11 bodů
L Haraslín - 10 bodů
Vasil Kušej - 9 bodů

Stále nejproduktivnější hráč české ligy, jenž se tak možná rozloučil s dosavadním trikotem prohrou Viktorie na půdě Slovanu Liberec, k níž došlo 21. října, má na transfermarkt.com cenu zhruba 50 milionů korun. Vzhledem k platné smlouvě do 30. června 2026 za něj ovšem bude určitě chtít nedávný přemožitel Slavie mnohem více.

P.S.: Jeho možným odchodem k západním sousedům už jsme se zabývali také zde.