Liberec doma a venku? Obrovský rozdíl! Vysvětlit si to nedokáže ani stále zářivější hvězdička Slovanu Kulenović

Liberec doma a venku? Obrovský rozdíl! Vysvětlit si to nedokáže ani stále zářivější hvězdička Slovanu Kulenović

Proti Dynamu České Budějovice se vrátil do základní sestavy Slovanu ofenzivně laděný Luka Kulenović, jehož v poslední době přibrzdilo zranění. A přínosem byl okamžitě - rozjížděl útočné akce, byl skvělý ve hře zády k brance a podařilo se mu vybojovat několik hlavičkových soubojů.

V barvách trojnásobného českého šampiona navíc splnil čtyřiadvacetiletý forvard ten nejdůležitější úkol, kvůli kterému se na place ocitl. Vstřelil rozhodující branku svého mužstva, navázal na svou formu před odchodem na marodku a zároveň se díky čtyřem trefám gólově vyrovnal nejlepšímu střelci Liberce Ľubomíru Tuptovi.

"Je dobré najít takovou formu. Chyběl jsem proti Slovácku a v poháru proti Mladé Boleslavi, i proto pro mě osobně bylo důležité navázat na zápasy se Slavií a Plzní. Jestli skóruji já, nebo Tupta, je vedlejší," citovaly stránky fcslovanliberec.cz slova skromně působícího hráče, jenž dorazil do tuzemského prostředí z bosenské Premijer ligy.

Slovan doma: 8 zápasů, čtyři výhry, jedna remíza, tři prohry, skóre 13:10
Slovan venku: 6 zápasů, žádná výhra, čtyři remízy, dvě prohry, skóre 7:12

Nyní pět zápasů neporažený podještědský klub, jenž se lehce přiblížil první šestce, má mimochodem v této ligové sezoně 2023/2024 zajímavou domácí bilanci. Všechny jeho tříbodové zisky v ročníku se totiž zrodily právě na stadionu U Nisy a venku ještě severočeský soubor neuspěl. Rozdíl je to tedy skoro jako den a noc...

"Byl bych rád, abych to mohl vysvětlit, ale nevím. Asi to bude tím, že před zápasem máme každý nějaké rituály, zvyky a každý je více sebevědomý, když hraje doma. Navíc máme doma podporu fanoušků. Klíčové je, abychom ve formě pokračovali a přivezli si ji i příští týden do Hradce Králové,“ připomněl nejbližší program fotbalista, který se narodil v kanadském Torontu, kde vyrůstal až do svých patnácti let.

KLUKŮM DÁVÁME ZA PŘÍKLAD KUŠEJE. V TRÉNOVÁNÍ JSEM SE NAŠEL HNED, JE SPOKOJENÝ ZAVADIL

Když do Česka před pár měsíci dorazil, libereckým příznivcům vzkázal, že "to bude zábava" a stanovil si cíl dokázat, že jeho angažováním klub neudělal chybu. Kvůli vyšší úrovni soutěže a nárokům trenérského štábu v čele s Lubošem Kozlem si však byl dobře vědom toho, že bude muset zapracovat na intenzitě a kondici. Svou první sezonu v modrobílém dresu tedy považuje někdejší hráč Osijeku i Trenčína ryze za adaptační.

Díky zmíněným trefám proti Viktorii i Slavii už ale ale stačil zaujmout i mimo region a nyní by svou herní pohodu moc rád potvrdil venkovní trefou s pořadovým číslem 2. Na soupeřově hřišti se totiž poprvé a zároveň naposledy prosadil v závěru července v boleslavské Lokotrans aréně.