Mareše čeká velmi napínavý finiš lotyšské Virsligy. Ve hře je titul i status nejlepšího asistenta soutěže

Mareše čeká velmi napínavý finiš lotyšské Virsligy. Ve hře je titul i status nejlepšího asistenta soutěže

Až do úvodu roku 2021 působil obránce Petr Mareš výhradně v domácích podmínkách, s tím, že kromě Slavie prošel také Hlučínem, Vlašimí, Viktorií Žižkov, Hradcem Králové, Teplicemi a Mladou Boleslaví. Poslední dvě a půl sezony je však dvaatřicetiletý zadák součástí v Čechách ne až tak sledované lotyšské branže a v tamním celku Rigas FC už dávno překonal hranici 100 soutěžních startů.

Poslední dny budou pro jeho mužstvo z LNK Sporta Parks, které letos vypadlo již v předkolech Konferenční ligy, velmi dramatické, protože bojuje o titul a momentálně je druhé s bodovou ztrátou na vedoucí Rigu.

Zatímco Rigas FC se v závěrečném šestatřicátém kole utká doma s devátou Meltou, nynějšího lídra čeká výjezd na půdu čtvrté Valmiery. Rozhodnuto tedy zatím v žádném případě není.

Samotného "zapadlého vlastence" zastihl závěr ročníku ve velké formě a v posledním kole proti Super Nově si připsal dvě gólové asistence, které ho vystřelily do čela pořadí asistentů.

Ještě nedávno Mak pyšně pózoval s trofejí, po třech zápasech A-League už má ale v Sydney nového šéfa

O status nejlepšího nahrávače celé Virsligy se levonohý univerzál přetahuje s Eduardsem Tidenbergsem z Liepaji, který je na tom stejně jako on a Bogdansem Samoilovsem z Tukumsu, jenž je o jednu gólovou přihrávku zpět.

V rozhodujícím utkání ročníku tak bude mít rodák z Plané u Mariánských Lázní nepochybně o motivaci postaráno nejen kvůli tomu, že by se mohl dočkat v Lotyšsku již třetí klubové trofeje.

Celkově má za sebou trojnásobný reprezentant Česka vydařenou sezonu. Až na dva souboje, o které přišel kvůli trestům za žluté karty, odehrál k tomuto datu úplně všechno a díky pěti nastříleným brankám se podílel na 16 trefách svého týmu.

Nejlepší asistenti Virsligy:

11 - P. Mareš (Rigas FS)
11 - E. Tidenbergs (Liepaja)
10 - B. Samoilovs (Tukums)
9 - R. Savaļnieks (Rigas FS)
8 - Douglas Aurélio (Riga)
8 - Emerson Deocleciano (Rigas FS)

Velký třesk na Tehelném poli? S bratislavským lídrem se může v dohledné době loučit Zmrhal i spousta dalších