Velký třesk na Tehelném poli? S bratislavským lídrem se může v dohledné době loučit Zmrhal i spousta dalších

Velký třesk na Tehelném poli? S bratislavským lídrem se může v dohledné době loučit Zmrhal i spousta dalších

Kádr Slovanu Bratislava, jenž má za sebou demolice Košic (4:0) i Zemplínu Michalovce (5:1) a z posledních jedenácti soutěžních duelů zvítězil hned desetkrát, by se mohl v nejbližších dvou přestupových oknech znovu pořádně zatřást. 

Změny už ostatně naťuknul i hlavní trenér Vladimír Weiss starší. "Věřím, že v zimě mužstvo ještě vyšperkujeme. Musíme se doplnit. Některým končí smlouvy již v zimě, hodně hráčům pak dobíhají v létě. V zimní přestávce musíme být rozumní a připravení na odchody i příchody," prohlásil na webu sport.aktuality.sk bývalý stratég slovenské reprezentace.

Změny, jichž klidně může být na slavném Tehelném poli více než deset, jsou nevyhnutelné jak kvůli výkonnosti s ní spojenému vytížení, tak kvůli věku, což má zase souvislost s dlouhodobým budováním kádru.

Na konci roku 2023 vyprší hostování Malika Abubakariho, který patří Malmö. Byť má Slovan v případě třiadvacetiletého útočníka z Ghany opci na trvalý přestup, pravděpodobně ji neuplatní.

Tupta měl v posledních 6 duelech prsty v šesti gólech Slovanu. Bude tím, který na Letné časem nahradí Haraslína?

Zamávat Bratislavě může i ostřílený srbský kanonýr Aleksandar Čavrič, jenž zaznamenal v posledních devíti utkáních stejný počet gólů a nalézá se v životní formě. Už v letní přestávce málem zmizel do Rubinu Kazaň a uprostřed ročníku o něj může být rvačka opět. Weiss o velkém zájmu ví, nicméně pořád se ještě nesmetla ze stolu ani nová smlouva na dalších 30 měsíců.

Loučení pravděpodobně čeká i Sharaniho Zuberua, který v hlavním městě našich východních sousedů hostuje z ghanského Dreams FC a momentálně je náhradníkem bez útočných čísel. Pokud by ho Slovan chtěl natrvalo, bylo by to překvapení.

Hostování pomalu dobíhá také vytíženému triu Milan Borjan, David Strelec a Marko Tolič, s tím, už u posledních dvou zmíněných má nynější lídr slovenský ligy opci.

30. června 2024 končí pracovní dohoda i třiatřicetiletému kapitánovi Vladimíru Weissovi mladšímu. I když jde o lídra mezinárodní kabiny, z různých důvodů zatím vynechal většinu zápasů (do akce šel jen jedenáctkrát z celkových pětadvaceti příležitostí).

Nejúspěšnější dribléři soudobé české ligy? Dynamo má v nejužší špičce 2 zástupce, bodují i Ewerton, Ghali či Kušej

Posledních osm měsíců kontraktu mají před sebou i zkušení veteráni Juraj Kucka (36), Guram Kashia (36) a Jaba Kankava (37). I když si žádný z nich nemůže stěžovat na mizerné vytížení, čas zastavit nejde a minimálně oba cizince brzy nahradí perspektivnější kusy.

V podobné roli s příštím létem jsou i Tigran Barseghyan, Lucas Lovat, Lukáš Pauschek, Richard Križan, Uche Agbo a Jaromír Zmrhal, jenž odehrál v tomto ročníku nejvyšší slovenské soutěže 706 minut čistého času a připsal si na konto jeden přesný zásah.

Pakliže se s nimi neprodlouží spolupráce do 1. ledna, v létě mohou odejít z Bratislavy zadarmo, což už se Slovanu letos stalo ve třech případech včetně českého zadáka Jurije Medveděva, jenž následně nabral směr Soči. Někteří z nich nastupují minimálně, takže to ohledně odchodu vypadá na tutovku.

Hráči s nejvíce přihrávkami do gólové šance? Hlavatý zatím ukazuje záda Doumbiovi, Kubalovi i Birmančevićovi