Setkání s Mourinhem je pro mě největší sportovní zážitek v životě, přiznal Trpišovský. Viděl nejlepší Slavii

Setkání s Mourinhem je pro mě největší sportovní zážitek v životě, přiznal Trpišovský. Viděl nejlepší Slavii

Trenér Jindřich Trpišovský označil výkon Slavie při výhře 2:0 nad AS Řím ve skupině Evropské ligy za nejlepší, který zatím pod ním nově složený tým po hráčské obměně předvedl. Sedmačtyřicetiletý kouč považuje za velmi důležité pro celý klub, že Pražané získali jistotu účasti v jarní fázi pohárů. Trpišovský zároveň uvedl, že setkání se slavným koučem Římanů Mourinhem pro něj bylo největším sportovním zážitkem v životě.

"Určitě tenhle výkon řadím jako nejlepší nového týmu Slavie. V dřívější době jsme také odehráli výborné zápasy, podali výborné výkony. Ale tohle je nová Slavia, noví hráči, nový tým. Za poslední dobu je to určitě nejlepší výkon," prohlásil Trpišovský, jehož svěřenci oplatili AS porážku 0:2 z úvodního vzájemného duelu před 14 dny.

"Někdy, když hrajete s velkými týmy a výsledkově to zvládnete, tak třeba máte štěstí nebo jste hodně produktivní. Dnes si ale myslím, že to bylo zasloužené vítězství po výborném výkonu týmu i všech těch individualit. Řadím to hodně vysoko a jsem šťastný, že to tým takhle zvládnul," doplnil kouč českého vicemistra.

Jeho svěřenci se dostali o skóre do čela skupiny a již mají jistotu minimálně třetího místa, které znamená účast v jarní fázi Konferenční ligy. Pražané jsou zároveň krok od postupu do vyřazovací části Evropské ligy. V pohárech si na jaře zahrají po roční odmlce a potřetí za poslední čtyři sezony.

SLAVIA - AS ŘÍM 2:0. VELKÝ SKALP PRAŽANŮ! K POSTUPU V EVROPSKÉ LIZE CHYBÍ BOD

 "Je to příjemné, že budeme pokračovat. Je to důležité pro celý klub, pro hráče, že budeme čekat dalšího soupeře, koho nám vylosují, kam pojedeme. Poznáme nový styl. Ale skupina tím pro nás nekončí. Ještě máme dva zápasy a budeme chtít udělat co nejvíce bodů. Uvidíme, na co to bude stačit," řekl Trpišovský.

Potěšilo ho, že mužstvo výkonem odčinilo nedělní premiérovou porážku v ligové sezoně od Plzně (1:2). "V neděli to bylo špatné, co se týče emocí. Dnes se na nás přenesly i z tribun už od rozcvičky. Vycházelo z toho i složení základní sestavy, kde bylo osm Čechů. Klukům jsem ze srandy říkal, že když je nejhůř, vyjedou z Blaníku zase čeští hráči a vytáhnou emoční stránku z týmu," uvedl s úsměvem Trpišovský.

 

foto: SK Slavia Praha

"V minulosti jsme v tomhle tým museli trošku brzdit, teď ho musíme trochu startovat. Vzpomněl jsem si na dokument o panu Mourinhovi, kde říkal, že s hodnými kluky nic nevyhrajete. Někteří naši kluci potřebují emoce, aby podali takový výkon. Kluci si dnes ukázali nějaký výkonnostní strop a musejí na tom pracovat, abychom to dokázali zopakovat," doplnil.

Znovu ho potěšilo, že za ním přišel trenér AS Mourinho, který si odpykal poslední část čtyřzápasového disciplinárního trestu a stejně jako před 14 dny byl jen v hledišti. "Jsem strašně rád, že jsme AS potkali, je to obrovský zážitek. Setkání s Mourinhem je pro mě největší sportovní zážitek v životě. Moc si vážím i jeho chování a respektu," řekl Trpišovský.

"Když se řekne slovo legenda, tak na něj to sedí, je to nejúspěšnější trenér v historii. I když nemohl být na lavici, po obou zápasech za mnou přišel. Za to mu chci poděkovat. V neděli mu budu fandit v derby (proti Laziu Řím)," řekl Trpišovský.

Ocenil výkon Lukáše Provoda, který dnes po delší době nastoupil na pozici ve středu zálohy. "Hrál takového hybrida mezi středem a křídlem, i to mu ale sedělo. Nás to trochu trápí, střed delší dobu nefunguje tak, jak si představujeme. Lukáš by mohl být řešením. Na druhou stranu tohle byl evropský technický zápas, ne klasická ligová řežba. Celkově ale musím říct, že odehrál asi nejlepší zápas od toho svého nešťastného zranění," poznamenal Trpišovský.

Moje vina, moje chyba. Nic nefungovalo, mračil se Mourinho. Slavia si výhru zasloužila