Ostuda až na půdu. Poláci po opilecké aféře odehrají MS do 17 let s okleštěným týmem

Ostuda až na půdu. Poláci po opilecké aféře odehrají MS do 17 let s okleštěným týmem

Se čtrnácti hráči do pole si musí vystačit polská reprezentace na mistrovství světa fotbalistů do 17 let v Indonésii. Na závěrečném soustředění na Bali se čtyři mladí reprezentanti opili v baru a vedení týmu je poslalo domů. Těsně před startem turnaje se polská výprava podle agentury Reuters dozvěděla, že hráče nemůže na soupisce nahradit. Poláci dnes vstoupili do skupiny D porážkou 0:1 s Japonskem.

Jeden z opilých hráčů si cestou z baru do hotelu podle polských médií při pádu rozsekl obočí. Chování fotbalistů kritizoval šéf svazu Cezary Kulesza i jejich kluby Cracovia Krakov, Lech Poznaň a Lodž.

"Tohle je naše a moje osobní velké selhání," řekl trenér polského výběru do 17 let Marcin Wlodarski.

NEJVYTÍŽENĚJŠÍ DODAVATELÉ PRO MLÁDEŽNICKÉ REPREZENTACE? V PRVNÍ PĚTCE JSOU PARDUBICE, BANÍK I ZBROJOVKA

"Musíme být důslední. Už dříve se stalo, že někdo porušil předpisy. Hráč, který to udělal, tady s námi na mistrovství světa je. Chceme také podat ruku a vzdělávat. Tohle je krok ke vzdělání. Některé situace si nemůžeme dovolit. Věřím, že to ti kluci pochopí a jednou v budoucnu se k nám vrátí. Mladí dělají hlouposti, ale nevylučujeme je do konce života," uvedl kouč.

Poláci doufali, že budou moct na soupisku zapsat jiné hráče. Regule FIFA to však umožňují jen v případě vážného zranění či nemoci.

MS DO 17 V LET V INDONÉSII LÁKÁ I NA VYCHÁZEJÍCÍ HVĚZDIČKY BARCELONY, SCHALKE, DORTMUNDU, RIVER PLATE ČI PALMEIRAS