Šilhavý doplnil kádr reprezentace proti Polsku a Moldavsku o Čvančaru a Zimu

Šilhavý doplnil kádr reprezentace proti Polsku a Moldavsku o Čvančaru a Zimu

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý doplnil nominaci na listopadové závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Polsku a s Moldavskem o útočníka Tomáše Čvančaru a obránce Davida Zimu. Národní tým o tom informoval na webu FAČR. Mužstvo se sejde v pondělí v Praze v 25 hráčích.

Šilhavý už na úterní tiskové konferenci, kde oznámil nominaci, avizoval, že v dalších dnech pozve ještě jednoho defenzivního a ofenzivního hráče. Z obránců vybral Zimu, který po nedávném zranění začal nastupovat za FC Turín. Stoper, jenž ve středu oslavil 23. narozeniny, má v reprezentačním "áčku" na kontě 17 startů.

Z ofenzivních hráčů se dostalo na Čvančaru. Šilhavý v úterý prohlásil, že třiadvacetiletého útočníka nezařadil do původní nominace kvůli slabší aktuální formě. Čvančara však v pátek v bundeslize vítězným gólem přispěl k výhře Mönchengladbachu 4:0 nad Wolfsburgem a pozvánky se nakonec dočkal. Za národní A-mužstvo zatím zasáhl do pěti utkání, jedinou branku dal při triumfu 3:1 doma nad Polskem v úvodu této kvalifikace.

OSTUDA AŽ NA PŮDU. POLÁCI PO OPILECKÉ AFÉŘE ODEHRAJÍ MS DO 17 LET S OKLEŠTĚNÝM TÝMEM

"Tomáš Čvančara zareagoval na moje slova o sportovní formě tím nejlepším možným způsobem, když v pátečním bundesligovém zápase otevřel skóre a hrál dobře. Už na tiskové konferenci jsme říkali, že bychom si takovou reakci představovali. Bylo by skvělé, kdyby na to navázal i proti Polsku nebo Moldavsku," prohlásil Šilhavý.

Jeho svěřenci se k listopadovému srazu sejdou v pondělí v poledne. "Pokud se přes víkend nic nestane, tým je v tomto složení kompletní,“ poznamenal reprezentační manažer Tomáš Pešír.

V pátek český celek nastoupí ve Varšavě proti Polsku a o tři dny později přivítá v posledním utkání kvalifikační skupiny v Olomouci Moldavsko. Národní tým drží v tabulce postupové druhé místo. K účasti na šampionátu v příštím roce v Německu mu stačí porazit Moldavsko.

Foto: ČTK / Chaloupka Miroslav