Slávista Tecl zazdil tutovku. Kdy dám gól? ČFL má přestávku, musím se trefit v lize, plánuje

Slávista Tecl zazdil tutovku. Kdy dám gól? ČFL má přestávku, musím se trefit v lize, plánuje

Pořádně nabitou neděli má za sebou útočník Slavie Stanislav Tecl. Gól sice nedal, ale na duši ho mohly hřát dvě výhry. Nejprve dopoledne jako posila z prvoligového A týmu pomohl v ČFL rezervě sešívaných do čela tabulky, následně spěchal na Hanou, kde vršovický tým slavil zisk tří bodů za výhru 3:1. „Jestli jsem byl trumf pro béčko, to fakt nevím,“ usmíval se zkušený bombarďák. Dvě výhry ho pochopitelně hřály.

Byla to pořádná šichta. Třetiligový šlágr s Hostouní o první místo měl výkop už v 10:15, takže Tecla čekal časný budíček, ale na náladě mu to neubralo. Neustále rozdával úsměvy a dobrou náladu. Co na tom, že je hráčem vicemistra, rád si šel kopnout za béčko do ČFL. „Je dobrý, když si člověk zahraje. Fotbal mám rád. Když to tak je, tak je vlastně jedno, na jaké úrovni hrajete. Je to fajn,“ vykládal Tecl.

Zda bude mít nabitý program od samého rána nebylo jisté. Čekalo se, jak budou další hráči áčka Slavie pokopaní po Evropské lize s AS Řím. „Kdyby bylo třeba, byl bych s áčkem. Ale s rezervou jsem od čtvrtka trénoval,“ prozradil útočník, který je i manažerem béčka Slavie.

Opora Hostouně nemůže dostat Barcelonu z hlavy. Bránit Tecla se Škodou byla čest, tvrdí po šlágru se Slavií B

Kdykoliv je možnost, trenér David Střihavka služby Tecla rád využije. „Jsem nejradši, když chodí hráči, co mají zájem a chtějí pomáhat. Standa do toho zapadá skvěle, a to, jak o nás mluví i o tom, že je tu s námi rád, to je zásadní a nejdůležitější,“ pochvaloval si trenér třetiligového lídra. „Fotbal jsem hrál. Vím, jak je těžký skočit z prvního týmu do třetí ligy. Ta soutěž není jednoduchá, jsou tu týmy na vysoké úrovni,“ dodal trojnásobný mistr ligy.

Tecl se na hřišti pral, jak jen to šlo. Svedl řadu soubojů, nic nevypustil, to nemá v nátuře. „Docela hodně to bolelo. Dostal jsem naloženo, ale nebyl jsem sám. Dostali všichni. Ale všechno bylo v rámci fair play,“ konstatoval zkušený hráč. Uznal, že soupeř z Hostouně, který má v kádru i některé bývalé hráče slávistické rezervy, byl fyzicky nadupaný.

Sešívaná euforie: Emoce, rýpance a Tecl se Škodou v akci! Třetiligový šlágr vyhrála Slavia B

Teclovo vystoupení nakonec mělo jediný kaz. Když po hodině hry střídal, slyšel bouřlivý potlesk, jen někteří škarohlídi bručeli, že měl výkon vyšperkovat gólem. Tutovou šanci na kopačce měl. „Špatně jsem to trefil. Míč mi skočil na lýtko a šlo to vedle,“ mrzelo slávistu. Kdy se tedy konečně trefí? „Třetí liga už má přestávku, tak se budu muset trefit v áčku,“ pravil odhodlaně.

foto: Sokol Hostouň

A když bude na jaře třeba, rád si za rezervu v ČFL zase kopne. „Záleží na domluvě s trenéry. Je tady přece Škoďák. Když bude Milan zdravý, tak je asi kravina, abychom hráli oba,“ neskrýval, že přednost musí dostávat mladší hráči. Zahrát si na hrotu se zkušeným parťákem, to by ale neodmítl. Takový útok by nejspíš brala i mužstva z vyšších soutěží. „Samozřejmě by se mi to líbilo, kdybychom hráli spolu, ale je tu hodně šikovných kluků. Nedávalo by smysl, abychom hráli my dva s Milanem. Béčko musí vychovávat hráče,“ pravil realisticky.

A v dobrém rozmaru si užil i nedělní polední děkovačku po výhře 2:1 nad Hostouní. „Je to skvělý. Každý fanda na fotbale je dobrý. Ti kluci dělají pro tým všechno. Vychováváme hráče i fanoušky. Třeba se za pár let tihle kluci uvidí spolu pod Tribunou Sever, když budou v áčku,“ dodal s optimismem a začal s tiskovým mluvčím klubu Michalem Býčkem plánovat přesun na Hanou, kde sledoval vítěznou cestu sešívaných na hřišti Sigmy Olomouc. Za áčko proseděl zápas na lavičce náhradníků, i tak si ale vychutnal radost z dalšího vítězství.