Lewandowski pod palbou! Zápas s Českem? Média zajímal incident z Barcelony

Lewandowski pod palbou! Zápas s Českem? Média zajímal incident z Barcelony

Hvězdný útočník Robert Lewandowski se ocitl pod nečekanou palbou dotazů na incident z nedělního utkání s Deportivem Alavíés ve španělské lize. Kanonýr, který zápas rozhodl dvěma góly, čelil nepříjemným dotazům na srazu polské reprezentace před pátečním utkáním s Českem. V duelu nejvyšší španělské soutěže se podle médií polský snajpr nezachoval hezky ke spoluhráči Lamine Yamalovi. Lewnadowski jen nechápavě kroutil hlavou. „Cítím se trapně, když o tom mám mluvit. Není co komentovat,“ zasmál se.

Lewandowski se po zranění poprvé v nominaci polské reprezentace od chvíle, co se týmu ujal trenér Michał Probierz. V říjnu chyběl kapitán týmu kvůli zranění kotníku. Do Varšavy dorazil dobře naladěný, dva góly jej hodně povzbudily, kanonýr gólově mlčel od 23. září…

„Fyzicky se cítím skvěle. Měl jsem sílu odehrát devadesát minut v plné intenzitě. Sebevědomí tak bylo také mnohem větší a góly to ještě umocnily,“ řekl Lewandowski. „Zejména proto, že jsem v posledních zápasech takových šancí moc neměl. Věřím, že teď zase začnu dávat daleko více branek,“ dodal.

Přímý postup na EURO? Polská média už reprezentaci odepisují a zkoumají soupeře pro baráž

Jenže kvůli záběrům kamer se dostaly do popředí situace, kdy se podle španělských médií nezachoval hezky ke spoluhráči. Po jedné z neúspěšných akcí se na teenagera rozzlobil. Následně jej ignoroval, když si s ním chtěl mladík plesknout dlaněmi. To fanoušci Barcelony nelibě nesli. Třeba deník "AS" označil chování kanonýra jako hrubé a bývalý hráč katalánského gigantu Gerard López jej pro média označil za nepřijatelné.

Situace zajímala i polské novináře. Lewandowski se nejprve usmál a na chvíli odvrátil zrak. Nakonec ale neměl problémy se k situaci vyjádřit. „Celý zápas jsem na něj mluvil, snažil jsem se mu poradit, pomáhal jsem mu. Je to normální, když si na hřišti něco řeknete, nebo na sebe třeba zakřičíte,“ zopakoval kanonýr. A co se týče plesknutí rukou? „Žádný skrytý podtext tam nehledejte,“ ujišťoval přítomné, že proti spoluhráči nic nemá.

Polákům vypadli před střetem s Českem 3 zranění hráči. Náhradníky dodaly Salernitana, Limassol a Kaiserslautern

„K tomu všemu, co se děje vůči mně, ale i dalším hráčům z jiných klubů, přistupuji s odstupem. Španělský tisk často zveličuje situace a interpretuje je po svém,“ pustil se kanonýr do novinářů ve Španělsku s tím, že vytvářením senzací se snažit zvýšit čtenost daných médií. „Ty věci ale ve skutečnosti nejsou nějak důležité. Stejná byla situace s Yamalem, nebo dříve s trenérem Xavim. Fakt k tom nechci nic víc říkat. Cítím se trapně, když o tom mluvím. Tohle téma bych chtěl uzavřít,“ požádal polské novináře Lewandowski.