Barcelona odhalila plány: chce udržet portugalské hosty. A co Lewandowski?

Barcelona odhalila plány: chce udržet portugalské hosty. A co Lewandowski?

Fanoušci slavné Barcelony jsou pořádně napnutí. Jak to bude dál s letními posilami z Portugalska Joao Felixem a Joao Cancelem. Ti jsou na Camp Nou jen na hostování do konce sezony, ale klub si jejich služby nemůže vynachválit. Sportovní ředitel slavného katalánského giganta Deco v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RAC1 vnesl do celé věci jasno. Vyjádřil se i k budoucnosti Roberta Lewandowského.

Joao Felix a Joao Cancelo jsou pravděpodobně nejdůležitějšími posilami FC Barcelona. Jenže má to háček. Oba jsou v katalánském klubu jen na hostování - Felix z Atlétika Madrid, Cancelo z Manchesteru City. Portugalci se velmi dobře začlenili do týmu kouče Xaviho. Problém je v tom, že v létě se Felix a Cancelo budou muset vrátit do svých domovských klubů, protože Barcelona nemá ve smlouvách případnou výkupní klauzuli A to fanoušky trochu děsí.

"Není pochyb o tom, že chceme udržet jak Joao Felixe, tak Joao Cancela pro příští sezonu. Jsou to pro nás klíčoví hráči a jsou tu šťastní," řekl Deco. Následně však přiznal, že s jejich mateřskými kluby ještě nezačal jednat o budoucnosti. "Je ještě brzy, ale určitě na jednání dojde. S hráči jsme spokojeni," dodal.

foto: © FC Barcelona

Během rozhovoru padl dotaz na polského reprezentanta Roberta Lewandowského. I s ním prý na Camp Nou panuje spokojenost. Deco nevnímá jako problém poslední události, kterým se věnuje španělský tisk. Polský snajpr křičel na mladého spoluhráče Lamine Yamala a následně si s ním neplácl rukou. Deco vysvětluje, že šlo o nešťastnou shodu náhod. Klub se slavným kanonýrem určitě počítá dál.

Alves v průšvihu. Držitele 42 trofejí čeká v případu sexuálního napadení v Barceloně soud

"Má platnou smlouvu, s Robertem jsem spokojení. Je jedním z vůdců týmu," konstatoval Deco a odmítl, že by měl Polák problém s některými spoluhráči. "Jsem přesvědčený o tom, že žádné potíže nejsou. Robert je první, kdo brání Lamine Yamala," prohlásil Deco.

Deco navíc doufá, že kapitán polské reprezentace bude mentorem pro mladého brazilského útočníka Vitora Roqueho, který se v zimě nebo případně až v létě připojí k barcelonskému týmu z Athletika Paranaense. "Kdybych byl Vitor Roque, chtěl bych mít vedle sebe Lewandowského. Jako hráč bych si rád zahrál s Robertem. Vždycky jsem rád hrál s dobrými hráči," dodal sportovní ředitel Barcelony.

Lewandowski pod palbou! Zápas s Českem? Média zajímal incident z Barcelony