Arsenal ještě nevyšel, ale co Chelsea? Defenzivní poklad Sportingu by mohl nahradit Thiaga Silvu

Arsenal ještě nevyšel, ale co Chelsea? Defenzivní poklad Sportingu by mohl nahradit Thiaga Silvu

O nepřesvědčivém startu Chelsea do této sezony už toho napsáno i řečeno mnohé a současné desáté místo v tabulce rozhodně šestinásobného mistra země neuklidňuje. Uprostřed ročníku by se tak mohlo na jihozápadě britské metropole znovu zbrojit.

Blues, které sportovně řídí Mauricio Pochettino, by se rádi v následujícím přestupovém okně posílili i v obraně, s tím, že už nějaký čas mají v hledáčku dobře hodnoceného a mimořádně perspektivního zadáka ve službách Sportingu Lisabon Ousmane Diomandeho.

Devatenáctiletý obránce s minulostí v Midtjyllandu je oporou portugalského titána již v tak nízkém věku a v rozběhlé sezoně již stihl ve třech různých soutěžích absolvovat šestnáct zápasů.

Diomande, jenž dorazil na portugalskou scénu letos v lednu za 7,5 milionů eur, už v Premier League málem jednou skončil, protože měl být v létě velmi blízko Arsenalu. Tehdy však ještě jeho přesun na ostrovy neklapnul.

Pracháč Kane je k nezastavení. Bayern začíná chystat pro kanonýra prémie

O aktuálním zájmu Chelsea napsal The Sun, který současně připomněl i vysokou výstupní klauzuli dosahující výše 80 milionů eur, což není úplně málo. A protože má na nynější lisabonské adrese platný kontrakt až do 30. června 2027, je jasné, že levný nebude.

Sportovní úsek Chelsea však našel ve vyhlédnutém hráčském cíli dlouhodobou náhradu za Thiaga Silvu, jemuž doběhne smlouva na Stamford Bridge již v červnu. Devětatřicetiletý brazilský veterán sice odehrál k tomuto datu v ligové sezoně úplně každé utkání, nicméně čtvrtý ročník může být v modrém jeho posledním.

Přesně o dvě dekády mladší reprezentant Pobřeží slonoviny by měl podle skautů splňovat nároky londýnské značky a hlavní překážkou tak může být jen cena. Pokud tedy nepočítáme to, že kolem Diomandeho má kroužit také Newcastle United.

O vycházející hvězdičku Betisu je zájem. Ve frontě na jednoho z katů Sparty stojí Newcastle i Chelsea