Českého hrdinu nezastavilo ani krvavé zranění. Tým mě potřeboval, hlásí kapitán

Českého hrdinu nezastavilo ani krvavé zranění. Tým mě potřeboval, hlásí kapitán

Dává důležité góly. A k tomu se jako pravý kapitán rve jako lev. Český záložník Tomáš Souček to naplno potvrdil v pátečním kvalifikačním utkání o postup na Euro 2024 na půdě Polska. Tam vyrovnal na začátku druhé půle na konečných 1:1. Utkání dohrál s obvázanou hlavou po velmi nepříjemném zákroku soupeře, kdy utrpěl krvavé zranění po zásahu kopačkou. Hlavně jeho zásluhou pak Češi vyválčili bod za remízu a k postupu jim doma proti Moldavsku stačí v pondělí uhrát nerozhodný výsledek.

„Všichni jsme chtěli postoupit už po tomto utkání, ale hráli jsme venku v Polsku, takže bod bereme. Polsku se sice moc nedaří, ale pořád je to velký soupeř. Věřím, že v pondělí to zvládneme a budeme na Euru, jak si všichni přejeme,“ konstatoval v rozhovoru pro ČT sport záložník anglického West Hamu United.

Souček tvrdil, že se oba týmy vydaly v utkání na maximum. Sám na trávníku vydržel i přes ošklivě vyhlížející zranění, kdy jej soupeř zasáhl kopačkou do hlavy. Bývalý slávista ale zatnul zuby a s obvázanou hlavou duel dohrál. „Bylo to hodně nepříjemný. Chtěl jsem hrát míč hlavou, ale Bednarek ukopl míč i s mou hlavou. Teď to bolí, ale doktoři odvedli skvělou práci,“ konstatoval.

Za každou cenu chtěl zůstat na hřišti. Mimo trávník se ocitl jen na chvíli, kdy mu lékaři upravili obvaz na hlavě. V tu chvíli už televizní komentátoři hlásili, že to nevypadá dobře a český tvrďák bude střídat. Pletli se, Souček se do utkání vrátil. „Spoluhráči mě potřebovali. Věřím, že to nebude nic vážného,“ uvedl krátce po závěrečném hvizdu.

Vyrovnávací gól vstřelil čtyři minuty po změně stran, kdy k němu propadl Coufalův centr. Souček napálil prudce míč a ten se zastavil až v síti. „Tohle nacvičené nebylo. Je důležité, že kluci dokážou na hřišti improvizovat a vidí různé volné prostory. Za tohle zaslouží pochvalu, protože jinak by to byl nějaký nákop téměř z poloviny hřiště, což by bylo těžké dát gól. Takhle se ke mně dostal míč a mohl jsem to uklidit,“ pochvaloval si český hrdina.

foto: © Michal Beránek / CNC / Profimedia

Přiznal, že do přestávky nabídlo utkání opatrnou partii. O poločasové pauze se prý Češi v kabině hecovali, že nechtějí v Polsku prohrát, protože chtějí proměnit postupové šance a jet na Euro. „A udělali jsme maximum. Za druhý poločas musím pochválit celý tým, protože jsme to odehráli perfektně. Ještě jsme mohli přidat další góly. Určitě za druhý poločas palec nahoru a doufám, že to přeneseme do dalšího zápasu,“ pokračoval Souček.

Poslední zápas kvalifikace s Moldavskem odehrají Češi v pondělí 20. listopadu od 20:45 v Olomouci a k jistotě postupu na finálový turnaj český tým potřebuje neprohrát. Česká reprezentace od rozdělení federace prošla ze všech sedmi evropských kvalifikací a může vybojovat osmou účast na kontinentálním šampionátu po sobě.

Češi vezou z Polska remízu, k postupu na Euro jim stačí doma i bod s Moldavskem