Šilhavý po remíze litoval zahozených šancí, polský kouč se omlouval fanouškům

Šilhavý po remíze litoval zahozených šancí, polský kouč se omlouval fanouškům

Bídná první půle a daleko lepší představení po přestávce kvalifikačního utkání o postup na EURO 2024. Tak vypadal výkon české reprezentace na půdě Polska (1:1). Poláci tak ztratili šanci na přímý postup, Čechy naopak dělí od jistoty účasti na šampionátu bod. „Udělali jsme velký krok k postupu,“ konstatoval český kouč Jaroslav Šilhavý. Jeho protějšek Michal Probierz se po remíze omlouval fanouškům. „Musíme se jim omluvit, že jsme se přímo nekvalifikovali na Euro. Čeká nás play off, ještě máme šanci,“ uvedl.

Český trenér překvapil některými jmény v sestavě. Nasadil do hry Douděru a Zimu, v útoku vsadil na duo Kuchta – Chytil. První dva jmenovaní si vedli velmi slušně, hrotoví útočníci se ale neprosadili. Šilhavý dobře věděl, že hra směrem dopředu se zlepšila až po vystřídání, kdy šli na trávník Hložek a Čvančara. „Myslím, že s tak silným soupeřem, jako je Polsko, jsme uhráli dobrý výsledek a předvedli i dobrou hru hlavně v druhém poločase,“ uvědomoval si.

Pravdou je, že český výběr měl hlavně ve druhé půli několik tutových situací, vítěznou branku však nevstřelil. „Bylo by příjemné, kdybychom postoupili už v Polsku. Věřil jsem, že v závěru z nějakého brejku bychom mohli rozhodnout. Do šancí jsme se dostali, škoda, že jsme je neproměnili,“ mrzelo Šilhavého.

Českého hrdinu nezastavilo ani krvavé zranění. Tým mě potřeboval, hlásí kapitán

K jistotě postupu na Euro 2024 potřebují Češi uhrát alespoň remízu v pondělí s Moldavskem. „Že nám stačí jen bod, to mi skoro nejde z pusy. Musíme to zvládnout na hřišti. Moldavsko sebralo pět bodů Polsku, takže si nemůžeme myslet, že to bude bez problémů. Věřím, že poslední krok uděláme, dotáhneme to do zdárného konce a postoupíme na Euro,“ věřil kouč a naznačil, že na nerozhodný výsledek v pondělním duelu rozhodně nechce spoléhat.

Polský trenér Probierz tvrdil, že jeho tým odehrál proti Česku dobrou partii. „Ale v některých momentech jsme ztratili koncentraci. Mrzí mě, že jsme nedali druhý gól. Měli jsme několik šancí, dokonce z posledního rohu jsme zakončili, ale bohužel mimo,“ mrzelo kouče soupeře a na závěr slíbil fanouškům, že se tým popere o Euro v play off. „Ještě máme další šanci,“ dodal.

Češi vezou z Polska remízu, k postupu na Euro jim stačí doma i bod s Moldavskem