Zklamání a vztek. Polský kouč vyčinil italskému sudímu, fanoušci tým vypískali

Zklamání a vztek. Polský kouč vyčinil italskému sudímu, fanoušci tým vypískali

Polskem cloumá obrovské zklamání. I když před kvalifikační bitvou o postup na Euro 2024 s Českem mělo jen minimální šanci na přímý postup, po remíze s týmem Jaroslava Šilhavého a ztrátě nadějí byla na stadionu pořádně dusná atmosféra. Fanoušci domácí tým vypískali, kouč Michal Probierz pro změnu spěchal na trávník, aby si to vyříkal s hlavním sudím Orsatem. Poláci se o postup na šampionát musí poprat v březnovém play off.

Polští reprezentanti bloumali po závěrečném hvizdu po trávníku se sklopenými hlavami, kouč národního týmu Probierz se je vydal utěšovat, když ale narazil na odcházejícího sudího Daniele Orsata, měl mu také co říct.  Poláci jen těžko vstřebávali zklamání, že nezvládli roli favorita kvalifikační skupiny a o účast na evropském šampionátu se budou muset dál prát. Atmosféru jen umocnil pískot fanoušků, kteří rychle mizeli z tribun. Hráči jim sice šli poděkovat za podporu, jenže hlediště už bylo poloprázdné.

Kamery si všímaly smutku a rozčarování v polském táboře. Když sudí zápas ukončil, byla to přehlídka zklamání. Grosicki si se sklopenou hlavou odplivl, Kiwior pro změnu vyčerpaný usedl na trávník. Kanonýr Lewandowski pro změnu hleděl k nebi a pak pro změnu do země. Kouč Probierz si nejprve pleskl rukou s pár hráči, jakmile ale narazil na arbitra Orsata, měl mu v emocích co říct.

foto: © Profimedia

Italský arbitr se ho sice snažil rychle minout, kouč ale křičel a mával rukama. Server Sport.pl si všímá, jak šel polskému kouči podat ruku jeho český protějšek Jaroslav Šilhavý, ten ale nechtěl nechat sudího odejít a neustále mu spílal až do doby, než rozhodčí zmizel v tunelu do útrob stadionu.

Šilhavý po remíze litoval zahozených šancí, polský kouč se omlouval fanouškům

„Šel jsem na hřiště, abych klukům poděkoval za jejich boj. Požádal jsem je, aby nevěšeli hlavy, ale aby je zvedli,“ vysvětloval později kouč své chování. Proč se stal terčem jeho slov i arbitr? „Budu si muset promluvit s rozhodčími u nás. Byly tam situace ohledně ofsajdového postavení, které budu chtít vysvětlit,“ hlásil trenér polské reprezentace. „Je to pro mě nepochopitelné. Rozhodčí nás svým chováním mátl,“ postěžoval si na Itala.

Polští hráči zůstali na hřišti ještě pár minut. Nejprve se shromáždili ve středovém kruhu, kde k týmu promluvilo trio Grosicki, Szczęsny a Lewandowski. A po chvíli se vydali k téměř prázdným tribunám. Zklamaní fanoušci rychle mizeli, neměli zájem o poděkování za podporu při utkání. Svůj tým vypískali. Bez ohledu na to, že Poláci ještě mají šanci se na Euro dostat přes březnové play off.

Nulový Lewandowski, zaváhání Staňka i krvavý Souček. Co ukázala reprezentace s Polskem?