Bitva o Durosinmiho! Brighton odmítne, píší v Anglii. Miliony na přestup prý chystá Frankfurt

Bitva o Durosinmiho! Brighton odmítne, píší v Anglii. Miliony na přestup prý chystá Frankfurt

Nigerijský útočník Rafiu Durosinmi je sice zraněný, ale z nabídek klubů, které mají o jeho služby zájem se mu musí motat hlava štěstím. O tom, že je kanonýr Viktorie Plzeň v hledáčku bundesligových klubů se už pár týdnů ví, teď se do hry přihlásil i Brighton, který je štikou v anglické Premier League. Britský Daily Mail ale tvrdí, že hráč plzeňské Viktorie preferuje jako své další působiště Německo.

Šest nastřílených branek v devíti ligových duelech vzbudilo v Německu velkou pozornost. V souvislosti s Durosnmim se mluví především o Eintrachtu Frankfurt, Daily Mail tvrdí, že je Plzeň připravena o prodeji hráče jednat. Ohledně ceny je prý startovací pozicí 8,5 milionu liber. Jelikož je zájemců o momentálně zraněného kanonýra více (Wolfsburg, Brighton), mohla by pochopitelně jít zmíněná přestupová částka šplhat ještě nahoru.

Daily Mail tvrdí, že anglický Brighton dostane od hráče košem. Důvod je jednoduchý. Útočník preferuje Frankfurt. Věří, že Einttracht by pro něj byl ideálním krokem v jeho kariéře. Vzorem je mu v tomto směru Francouz Kolo Muani, jenž se právě z Frankfurtu dostal do slavného PSG.

foto: © FC Viktoria Plzeň

Plzeňskou hvězdu pak na Ostrovech postavou i stylem hry přirovnávají k bývalým známým snajprům Arsenalu. Durosinmi, který přišel do Plzně z Karviné, prý expertům připomíná Emmanuela Adebayora, podobnost by snesl i Kanu.

„Technicky zdatný Nigerijec zaujal svými výkony, během kterých předvedl své dovednosti, atletické schopnosti a rozmanité zakončení,“ odvolává se na citace ostrovního tisku server Infotbal. Podle něj byl s vedením západočeského klubu v kontaktu ohledně Durosinmiho také Wolfsburg a seznam zájemců by potenciálně mohl rozšířit i Stuttgart.

Za pár týdnů už by mohl Durosinmi rozdávat autogramy u Mohanu. S Eintrachtem je domluven, teď jednají kluby