Choupo-Moting má nejlepšího agenta světa, vyjednal mu královské podmínky. Teď je ve zlaté kleci

Choupo-Moting má nejlepšího agenta světa, vyjednal mu královské podmínky. Teď je ve zlaté kleci

Nadsázka? Ale kdepak. Dříve se fanoušci při zmínce o tom, že má Eric Choupo-Moting opravdu jednoho z nejlepších agentů světa, možná usmívali. Jenže stačí se podívat na seznam prestižních adres, kde zmíněný hráč nastupoval, i na podmínky, které v klubech měl, a rázem všichni zvážní. Teď se ale Choupo-Moting chytil do vlastní zlaté pasti. Královské podmínky mu brání v odchodu z Bayernu Mnichov.

Kdo by to přitom před lety řekl, kam až to Choupo-Moting dotáhne. V bundeslize sice na začátku druhé dekády tohoto století patřil mezi lepší střelce, kdy například v dresu Mohuče zapsal dvě desetigólové sezony, ale že by prorazil do TOP klubů, to se nečekalo.

Zvláště poté, co na gólové příděly nenavázal v Schalke a v srpnu 2017 klub opouštěl zdarma a mířil do Stoke City. Ani na Ostrovech to nebyla žádná gólová hitparáda. Ve třiceti zápasech Premier League se prosadil jen pětkrát. „V tréninku vypadal fajn, ale nikdy se mu to nepodařilo přenést do zápasů,“ vzpomínal na něj jeho tehdejší spoluhráč z útoku Peter Crouch.

Čtrnáct zápasů bez výhry a dost! Reprezentant Král má v bundesligovém Unionu Berlín nového trenéra

O to větší šok byl, když po něm po jediné sezoně sáhlo slavné Paris Saint-Germain. Pařížský gigant rostl každou sezonou, když přitahoval největší hvězdy jako magnet. „Tam se hodil,“ vtipkoval Crouch. A vše ochotně dovysvětlil, narážel na úplně jiné umění, než je střílení branek. „Když byl u nás v kabině, vypadal, jako kdyby se vrátil z Fashion Weeku. Nosil věci, které by si na sebe nikdo jiný nedal.“

foto: © FC Bayern Mnichov 

Ani v Paříži díru do světa neudělal. Za dvě sezony posbíral 31 startů v lize, z nich vytěžil šest vstřelených branek. Nic moc. Do paměti se fanouškům zapsal spíše tím, že z brankové čáry nedokázal vstřelit gól.

Když mu vypršela smlouva ve Francii, upekl se další šokující přestup. Hráče angažoval slavný Bayern Mnichov. „Eric má fantastického agenta. Co mu vyjednal, to nechápu,“ smál se Crouch.

Bylo jasné, že do Bavorska jde spíše leštit lavičku a čekat na moment, kdy si Robert Lewandowski bude chtít odpočinout. Realita byla taková, že polský reprezentant nakonec bavorskému gigantovi zamával na rozloučenou. A tak celou minulou sezonu stál útok Bayernu právě na Choupo-Motingovi. Nevedl si zle, ale nezaujal tolik, aby si výsadní postavení na hrotu Bayernu udržel.

Vedení německého mistra se netají tám, že by klidně dalo hráči zelenou k odchodu. Nový kontrakt pro hráče se nechystá a klub by jej rád alespoň částečně zpeněžil. Jenže je tu zádrhel v podobě královského platu hráče. Ten nemile zaskočil i Frankfurt, který měl o Kamerunce údajně stát.

„Pro Eintracht je to z pohledu financí nemožné. Choupo bere za rok přes deset milionů eur, což by naprosto rozbilo platovou strukturu Frankfurtu,“ píše deník Bild.

Suma deseti milionů zní sama o sobě giganticky. Co však šokuje ještě víc je srovnání s konkurencí. Na osmi milionech je třeba osa Dortmundu Hummels, Brandt a Reus. Méně bere třeba Federico Chiesa, Ciro Immobile, Paulo Dybala, Rafael Leao nebo Victor Osimhen. 

Pracháč Kane je k nezastavení. Bayern začíná chystat pro kanonýra prémie