Švédský národní tým mění po sedmi letech trenéra. Ke konci Anderssona pomohl i nezdar v kvalifikaci

Švédský národní tým mění po sedmi letech trenéra. Ke konci Anderssona pomohl i nezdar v kvalifikaci

Po sedmi letech skončil u švédské fotbalové reprezentace trenér Janne Andersson. Jednašedesátiletý kouč se rozloučil s národním týmem vítězstvím 2:0 nad Estonskem v nedělním závěrečném utkání kvalifikace mistrovství Evropy, před kterým už jeho tým neměl naději na postup. Pro Anderssona to byl 94. zápas na švédské lavičce.

Po utkání si spolu s asistentem Peterem Wettergrenem užil poděkování od diváků na stadionu v Solně. Do arény s kapacitou 50.000 míst však dorazilo jen přes 11.000 fanoušků.

„Emocionálně jsem úplně vyždímaný. Bylo to něco výjimečného. Myslím, že není třeba více slov," řekl novinářům Andersson.

STUDIE CUPUJE NETRADIČNÍ TERMÍN MISTROVSTVÍ SVĚTA. HRÁT UPROSTŘED SEZONY? RADĚJI NE

Švédsko zakončilo kvalifikační skupinu F o mistrovství Evropy 2024 v Německu na třetím místě za Belgií a Rakouskem. Na lídra tabulky ztratilo deset bodů, na druhého pak bodů devět. Za sebou nechalo v kvalifikaci pouze Estonsko a Ázerbájdžán.

Pod jeho vedením skončili Švédové sedmí na mistrovství světa v roce 2018. Na další světový šampionát se ale nedostali a neuspěli ani v kvalifikaci na Euro v příštím roce.

REPREZENTAČNÍ PRŮŠVIHY: JÍZDA V OLOMOUCI, ROZTRHANÉ OBLEKY A SPOLEČNICE V HOTELU