Vitík se Zimou jsou perspektivní obranná dvojice, tvrdí Horváth. Kdo by podle něj mohl usednout na lavičku?

Vitík se Zimou jsou perspektivní obranná dvojice, tvrdí Horváth. Kdo by podle něj mohl usednout na lavičku?
PODCAST

Český národní tým zvládl klíčovou bitvu o postup na evropský šampionát a po výhře 3:0 nad Moldavskem nebude ani poosmé v české historii na Euru chybět. Reprezentační výběr už ale na turnaji v Německu nepovede trenér Jaroslav Šilhavý (62), který oznámil, že u týmu končí. Veledůležité utkání pro celý český fotbal a otázku nového kouče jsme ihned po utkání s Moldavskem probrali s bývalým hráčem národního týmu Pavlem Horváthem (48), se kterým jsme se pro dnešní díl Livesport Daily spojili po telefonu.

Všech dosavadních 132 epizod podcastu Livesport Daily je k dispozici zde.

I přesto, že klíčový kvalifikační duel proti Moldavsku se svým týmem zvládl, skončil Jaroslav Šilhavý na lavičce české reprezentace. U národního týmu byl zkušený kouč pět let a stejně jako například Karel Brückner dovedl český výběr dvakrát na evropský šampionát.

"Když jsem se to po zápase dozvěděl, tak jsem byl překvapený, protože ta euforie a zadostiučinění po takovém úspěchu musí být veliké. My si ale asi nedokážeme představit, jaký je tlak na trenéra národního týmu. To, co se kolem týmu dělo v posledním období, jim dalo takové důvody, že už si členové realizačního týmu řekli, že už jim to za to nestojí," myslí si Pavel Horváth.

Perspektivní stoperskou dvojicí do budoucna jsou podle jeho slov Martin Vitík a David Zima. "Myslím, že dohromady jim není ani dvačtyřicet," doplnil současný stratég třetiligové Jiskry Domažlice.

A co dál? Horváth zmínil tři možné trenérské adepty. "Tahle otázka se musí vyřešit velmi rychle. Není to jen o jednom trenéovi, bude se skládat celý realizák. V případě Martina Svědíka si úplně nedovedu představit, že by hned z voleje přešel k nároďáku. Dál je tam Ivan Hašek, Michal Bílek teď nemá angažmá," přemýšlel nahlas exreprezentant. 

V dnešní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Výkon Tomáše Chorého v utkání proti Moldavsku.

Hodnocení celé kvalifikace.

Možného nástupce na postu reprezentačního kouče.

Ambice českého týmu na evropském šampionátu.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.