Šilhavého vyvolení? Souček nechyběl ani minutu už ve dvou kvalifikacích, do všech zápasů zasáhl i Hložek

O nominacích trenéra Jaroslava Šilhavého byly popsány desítky stran. Ať má kdokoliv jakýkoliv názor, úkol splnil. Kdo mu k tomu pomohl? Vsadil na osvědčená jména, což jde dobře vidět i na tabulce vytížení z kvalifikace.

Naprostou jedničkou je bez většího překvapení Tomáše Souček. Ten nejen, že zasáhl do všech zápasů, ale také odehrál kompletní počet minut, tedy 720.

Mimochodem, bylo to druhý kvalifikační cyklus o EURO za sebou, co se záložníkovi West Hamu toto podařilo. Zařadil se tak do exkluzivní společnosti hráčů, kteří od roku 2000 nevynechali v kvalifikacích ani minutu. Po svém boku najde jména jako Petr Čech, Michal Kadlec či Tomáš Ujfaluši.

Morávek: Euro v Německu by nám mohlo sednout, nedivil bych se podobné cestě jako na posledním šampionátu

Kromě toho byl i nejlepším střelcem týmu. Dal tři góly, stejně jako Václav Černý. Ten však odehrál jen 289 minut, což ho v tomto ohledu řadí až na čtrnácté místo.

Zpět ale k oporám. Druhý nejvyšší počet minut (675) odehrál Tomáš Holeš. Jinými slovy, vynechal jen poločas v Albánii, jinak odehrál vše.

Do každého zápasu nastoupil také Adam Hložek, avšak ve velmi nerovnoměrně rozložené minutáži. Start kvalifikace mu patřil, hrál v základu, pak ale ve dvou zápasech jen dostřídával. Výrazněji se do sestavy vrátil zase ke konci kvalifikace.

Národní mužstvo by měl převzít zahraniční trenér, myslí si Bittengel. Z Čechů preferuje Haška

Velké vytížení měl i Vladimír Coufal (520 minut), Jakub Brabec (451), Jiří Pavlenka (450) či Ladislav Krejčí (445).

Kdo je naopak a konci tabulky? Symbolické dvě minutky zapsal Lukáš Sadílek s Jaroslavem Zeleným, přes půl hodinu se nedostal ani Petr Ševčík s Janem Matouškem. Zhruba jeden zápas odehrál Antonín Barák a Lukáš Masopust.

Hráč s největším vlivem na hru za nejméně minut byl rozhodně Vasil Kušej. Přišel, viděl, zaujal. V posledním utkání proti Moldavsku se na hřišti ohřál jen 33 minut, přesto svým výkonem zaujal a zapsal asistenci na zlomový gól na 2:0.

Přehled hráčů, kteří nastoupili v kvalifikaci ME 2024:

Utkání Minuty Góly Pol (3:1) Mol (0:0) Fae (3:0) Alb (1:1) Alb (0:3) Fae (1:0) Pol (1:1) Mol (3:0)