Z Old Trafford do Allianz Areny? Varane by se mohl díky Bayernu vyzkoušet čtvrtou z TOP 5 evropských lig

Z Old Trafford do Allianz Areny? Varane by se mohl díky Bayernu vyzkoušet čtvrtou z TOP 5 evropských lig

Vytáhlý stoper Manchesteru United Raphaël Varane, jenž byl svého času přirovnáván k Fernandu Hierrovi a na Old Trafford si v současnosti kroutí již třetí sezonu v řadě, se podle informací Sky Deutschland ocitl na radaru Bayernu Mnichov.

Je pravdou, že třicetiletý střední obránce momentálně v divadle snů neprožívá dobré časy ani z týmového, ani z individuálního hlediska.

Rudí ďáblové v dosavadním průběhu ligového ročníku prohráli již pětkrát, což je mimochodem vyšší číslo než u sedmého Newcastlu, osmého Brightonu, desáté Chelsea i jedenáctého Brentfordu a on sám přišel na rudé straně Manchesteru o status stopera číslo 1.

V právě probíhajícím ročníku Premier League zasáhl jen do osmi duelů z dvanácti, základní sestava se ho týkala čtyřikrát a na hřištích strávil 341 minut, což vážně není žádná sláva. Tím spíš, když jste obránce, do jejichž řad se až tak často nesahá.

Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Od svého příchodu na ostrovy už mimochodem Varane vynechal z různých důvodů hned 34 soubojů, z čehož je zřejmé, že byl ve svém předchozím působišti na madridském San Bernabéu zvyklý na výraznější vytížení.

Pokud by to tak šlo dál, o změně by nepochybně přemýšlel. Zmíněný zdroj dokonce uvádí, že bavorský gigant z Allianz Areny má pracovat na jeho lednovém přesunu ve výši 20 milionů eur. Vzhledem k tomu, že má na současné adrese kontrakt do 30. června 2025, by ona suma nemusela být úplně mimo.

Možnou dohodu by však mohla zhatit obráncova lukrativní mzda, která činí zhruba 340 tisíc liber týdně, což z něj dělá jednoho z nejlépe placených hráčů dvacetinásobného mistra země. Je jasné, že v Německu by musel jít ostřílený mistr světa z roku 2018 s osobními nároky níže.

Jestliže by ho však mnichovský zájem přeci jen zajímal, otevírala by se před ním možnost vyzkoušet si již čtvrtou TOP evropskou ligu. Před působením na anglické mapě totiž prošel také Ligue 1 (Racing Lens) a LaLigou (Real Madrid, se kterým se loučil po zisku 18 trofejí).

© Manchester United