Brighton má smůlu. Durosinmi má prý nakročeno do Eintrachtu, Plzeň dohodu klubů vyloučila

Brighton má smůlu. Durosinmi má prý nakročeno do Eintrachtu, Plzeň dohodu klubů vyloučila

Plzeňský útočník Rafiu Durosinmi je podle německé televizní stanice Sky Sport blízko zimnímu přestupu do Eintrachtu Frankfurt, s nímž se prý ústně dohodl. Cena za jeho transfer by se mohla pohybovat okolo 10 milionů eur (zhruba 245 milionů korun). Dvacetiletý Nigerijec podle Daily Mail dal Frankfurtu přednost před Brightonem. Tiskový mluvčí západočeského klubu Václav Hanzlík ale ČTK řekl, že Viktoria na dvacetiletého Nigerijce nedostala žádnou konkrétní a adekvátní nabídku.

"Aktuálně neleží na stole žádná konkrétní nabídka, která by splňovala naše představy. O přestupu tedy nemůže být v tuto chvíli řeč," uvedl Hanzlík.

Rodák z Lagosu se v říjnu podrobil operaci poškozených vazů v koleně a minimálně do konce roku si nezahraje. Před zraněním dal v této ligové sezoně šest gólů a je nejlepším střelcem Viktorie. Další tři branky přidal v předkolech Evropské konferenční ligy.

Do Plzně přišel Durosinmi v lednu z Karviné na hostování, které se v létě změnilo v přestup. V české nejvyšší soutěži má 192 centimetrů vysoký útočník na kontě 45 zápasů, 13 gólů a šest asistencí.

Frankfurt se před zimním přestupovým obdobím rozhlíží po posilách do útoku. V dosavadních 11 kolech německé ligy vstřelil loňský vítěz Evropské ligy 17 branek a v tabulce je sedmý.

Kdo z vyškovského kádru by mohl navázat na Dweha a vydat se o patro výš? Slavia už prý má vybráno...

Představa návratu do Hradce Koubka moc láká: Do budoucna to nějaké téma je, přiznává gólman Augsburgu

Foto: FC Viktoria Plzeň