Jak užitečný je často kritizovaný Chorý? Jeho góly pomohly přinést do českého fotbalu už stovky milionů korun

Jak užitečný je často kritizovaný Chorý? Jeho góly pomohly přinést do českého fotbalu už stovky milionů korun

"Ještě pár gólů a budeš zase o něco výš." Při pohledu na doprovodnou fotografii soudíme, že brankář Jindřich Staněk ukazoval svému spoluhráči z klubové i mezinárodní úrovně Tomáši Chorému spíše něco na olomoucké tribuně, nicméně možná nám dáte za pravdu, že by to v souvislosti s útočníkovou cestou za větším respektem tak trochu sedělo právě i k vymyšlené přímé řeči.

Jak už víte, útočná stálice Viktorie Plzeň prožila reprezentační debut snů. Během 86 poskytnutých minut pomohla k jasnému skalpu Moldavska a s tím spojeného postupu na evropský šampionát do Německa brankou i asistencí.

I když se mu ovšem premiéra v nejcennějším dresu vydařila a reprezentační pozvánku nemusel obdržet naposledy, dlouhodobou kritiku branže, která mu vyčítá, že nehraje...slušně řečeno...v rukavičkách a že se často vyžívá v zákeřnostech, se mu zatím odpárat nepodařilo.

Tomáš Chorý vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 9
Zápasy: 190
Góly: 41
Asistence: 15

Styl dvoumetrového ofenzivního bijce s historií v Sigmě Olomouc i belgickém Waregemu však funguje a po Viktorii, v níž bezpečně zastiňuje jak Jana Klimenta, tak Matěje Vydru, to poznal také český národní tým.

Jak na síti X upozornil spolupracovník Livesportu Marek Kratochvíl, Chorého branky v jednotlivých utkáních této sezony pomohly přinést českému fotbalu už nemálo finančních prostředků a od tohoto týdne už je užitečný hned na dvou různých frontách. Pojďte si to připomenout spolu s námi...

- 2.94 milionu € za postup do skupiny Konferenční ligy

- 1.5 milionu € za výhry ve skupině Konferenční ligy

- 650 tisíc € za první místo ve skupině Konferenční ligy

- 600 tisíc € za postup do vyřazovací fáze Konferenční ligy

- 9.25 milionu € za postup na Euro 2024 do Německa

Celkem jde o 14,94 milionu eur, což je v přepočtu necelých 367 milionů korun. Na pracanta, jenž se ve výčtech nejlepšího ligového zboží nikdy neumísťuje, docela slušné, ne?

V české patnáctce nezaujmou pouze Kouba s Poborským. Na hřišti už válí i syn Sivoka či bratr Baroše