Přetahovaná Manchesteru United s PSG a Juventusem? Vítěznou trofejí má být hvězdička Monaka

Přetahovaná Manchesteru United s PSG a Juventusem? Vítěznou trofejí má být hvězdička Monaka

Těžké evropské váhy si to mají již během ledna rozdat o čtyřiadvacetiletou hvězdičku Monaka. Účastník Ligue 1 se příliš netváří na to, že by o Youssoufa Fofanu měl v půlce sezóny přijít, ale na druhou stranu skloňovaná částka 30 milionů eur se jeví jako atraktivní odstupné.

Rudí ďáblové jsou v pozoru, neboť střed zálohy je v této sezóně trápí stejně jako třeba střed obrany, nicméně na Old Trafford chtějí v lednu přivést nový defenzivní štít tak jako tak. Fofana by mohl herně zapadat do strategie nizozemského kouče Erika ten Haga, který v něm vidí vhodnou alternativu za Casemira, který je naopak spojován s odchodem z Premier League.

Podle zprávy italského listu Tutto Juve bude Manchester United čelit tvrdé konkurenci v podobě Staré dámy a PSG. Oba zvuční evropští dravci mají na někdejší tvář Štrasburku taktéž spadeno a věří se, že knížecí klub nebude s prodejem dlouho váhat.

VĚTŠÍ HERNÍ VYTÍŽENÍ PRO MODRIČE? ZNAMENALO BY TO ZMĚNU KLUBOVÝCH BAREV, COŽ REAL ZATÍM ODMÍTÁ

Monako se zatím nepostavilo čelem k otázce další spolupráce, přestože v minulosti se objevovaly signály s možností nabídnout nový kontrakt. Ten současný vyprší za rok a lukrativní nabídka by mohla celou záležitost uzavřít.

Fofana je vnímán jako vysoce kvalitní tvář do zálohy a své schopnosti dává na obdiv nejen v Ligue 1, ale i ve francouzské reprezentaci. Rudí ďáblové by tak mohli nalézt ideální náhradu za Casemira, pokud se rozhodnou s Brazilcem ukončit spolupráci. 

Foto: AS Monaco FC