Další Ibrahimovic na scéně. Syna švédské legendy si všimla reprezentace. Co patří k jeho silným stránkám?

Další Ibrahimovic na scéně. Syna švédské legendy si všimla reprezentace. Co patří k jeho silným stránkám?

Říká se, že synové slavných to mají těžší. Následovat kroky slavného otce bude i Vincent Ibrahimović, potomek legendárního Zlatana. Ten se sice na scéně teprve rozkoukává, ale už byl povolán do reprezentace.

Abychom byli přesnější, Vincent Ibrahimović byl vybrán na reprezentační kemp pro hráče narozené v roce 2008. "Každý chápe, že kolem takové nominace je trochu víc vzruchu," říká reprezentační trenér Axel Kjäll.

Vincent Ibrahimović je jedním z 66 hráčů, kteří se zúčastní reprezentačního kempu v Bosönu. Třídenní kemp na začátku prosince je určen pro hráče, se kterými se počítá pro národní tým.

„Cílem kempu je jednak trénovat, ale také se podívat na hráče pro budoucnost a švédskou reprezentaci,“ říká Kjäll s tím, že se s mladým Ibrou rozhodně počítá. "Je to vynikající příležitost.“

"Díváme se na hráče jak ve Švédsku, tak na ty, kteří jsou venku v Evropě a kteří se třeba ještě nijak více neangažovali. Pak se objevilo jeho jméno, a zejména vzhledem k prostředí, ve kterém se pohybuje, jsem si myslel, že je to výborná příležitost mít ho na kempu,“ myslí si Kjäll. 

V ČESKÉ PATNÁCTCE NEZAUJMOU POUZE KOUBA S POBORSKÝM. NA HŘIŠTI UŽ VÁLÍ I SYN SIVOKA ČI BRATR BAROŠE

Narážel tím na to, že mladý Vincent je součástí akademie AC Milán. Přirozeně, jeho táta tam končil hráčskou kariéru a je obvyklé, že synové hráčů dostanou v mládežnických týmech šanci. Stačí se podívat na potomka Cristiana Ronalda či Waynea Rooneyho.

Nicméně mladý Ibra nebude střelec jako táta. „Je to střední záložník, který je dobrý s míčem. Dobrý nahrávač, který vyniká poziční hrou. Ale také dobře zakončuje,“ naráží Kjäll na zděděné přednosti. 

Snad žádného fotbalového fanouška by kemp Švédů do patnácti let nezajímal, ale teď je vše jinak. Jméno Ibrahimović prostě budí pozornost.

"Je to docela přirozené vzhledem k tomu, že jeho otec je jedním z nejlepších švédských hráčů všech dob a on byl vybrán poprvé," říká trenér. 

Jakoukoliv protekci nebo touhu po pozornosti však odmítá. "Vincent je vybrán proto, že je dobrý hráč a je v dobrém prostředí, které AC Milán nabízí. I v tom je třeba mít jasno,“ zdůraznil Kjäll.