Ancelotti do Brazílie? Nebuď blázen, radí Mourinho. Pak promluvil o své budoucnosti

Ancelotti do Brazílie? Nebuď blázen, radí Mourinho. Pak promluvil o své budoucnosti

Ještě nic není potvrzeno, ale ve fotbalovém prostředí se to bere jako hotová věc. Na konci této sezony převezme současný trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti reprezentaci Brazílie. „Byl by blázen, kdyby to udělal,“ kroutí hlavou nad uvažovaným krokem kolegy svérázný portugalský kouč José Mourinho.

O co vlastně jde? Brazilská federace totiž prostřednictvím svého prezidenta uvedla, že Ancelotti bude trénovat národní tým na Copa America 2024. Ten se bude hrát od 20. června do 14. července příštího roku. Informace pochopitelně vyvolala řadu otázek ohledně budoucnosti Itala ve španělské metropoli. Jeho smlouva v Realu končí v létě 2024 a zatím není známo nic ani o jednáních o jejím prodloužení. To spekulacím o odchodu italského experta z Madridu do Brazílie ještě více nahrává.

Nicméně týkat se tato situace Josého Mourinha, z Madridu by se nehnul. „Jen blázen opustí Real Madrid, jestli ho klub stále chce. Jsem si jistý, že jestliže Florentino Pérez bude chtít, Carlo zůstane. Real Madrid je pro něj perfektní klub a platí to i opačně. Pro klub je Carlo perfektní trenér,“ nechal se slyšet Portugalec, který na Santiagu Bernabeu sám sbíral v roli kouče úspěchy.

Bellingham a… nikdo. Real v poslední době sužuje žalostná ofenziva

Odmítl spekulovat nad tím, zda by v případě odchodu současného kouče mohl sám znovu trénovat „Bílý balet.“ „Florentino je extrémně inteligentní člověk. Na pozici trenéra má skvělého chlapa, proč myslet na někoho jiného,“ prohlásil. „Jsem fanoušek Realu a doufám, že tam Carlo zůstane.“

Nicméně také o budoucnosti současného trenéra AS Řím se mluví. I jemu v létě končí smlouva a není jasné, zda bude zájem ze strany klubu, který v základní skupině Evropské ligy hraje i proti pražskou Slavií, o prodloužení kontraktu.

 Mourinho se sice nechal dříve slyšet, že ještě nemá v Římě dodělanou práci, ale to nemusí nic znamenat. Pokud se vedení AS rozhodne angažovat jiného kouče, bude mít Portugalec utrum. Bát se situace, kdy by ale zůstal bez práce, se nejspíš nemusí. Už v létě se o něj pokoušel získat nejmenovaný klub ze Saúdské Arábie a v lednu to pravděpodobně zkusí znovu.

Klasický Mourinhův třetí rok? Řím hraje tragicky, Portugalec se brání

"Řeknu vám pravdu, myslím, že jednoho dne půjdu trénovat do Saúdské Arábie. Když ale říkám jednoho dne, nemyslím tím zítra nebo pozítří," připustil Mourinho a vlastně navázal na svá vyhlášení z podzimu. „Jednou tam budu trénovat. Nevím kdy, ale jsem si tím jistý, že budu. O budoucnosti se sice těžko hovoří, ale zrovna s tímto počítám,“ měl jasno Portugalec, který se v létě dokonce stal členem výkonného výboru Mahd Academy, která hledá talenty po celém Arabském poloostrově. „Dveře tam mám vždycky otevřené,“ pochlubil se ještě.

foto: @ AS Roma

Nedávno se objevila také informace, že by o jeho služby mohl stát anglický Newcastle United. Vedení klubu naznačilo, že s Mourinhem na lavičce by se mohl klub posunout výš a konkurovat třeba Manchesteru City.

Jsem přesvědčený, že jednou budu trénovat v Saúdské Arábii, prohlásil Mourinho