Trenér Leverkusenu Čechy nepotěšil. Schick sobotní zápas nestihne

Trenér Leverkusenu Čechy nepotěšil. Schick sobotní zápas nestihne

Útočník Patrik Schick bude Leverkusenu k dispozici až ve čtvrtek v utkání předposledního 5. kola skupiny Evropské ligy na hřišti švédského Häckenu. Sobotní zápas německé ligy v Brémách ještě nestihne. Na tiskové konferenci to uvedl trenér vedoucího týmu bundesligy Xabi Alonso.

Sedmadvacetiletý Schick se na konci října po vleklém zranění třísel a červnové operaci vrátil po téměř osmiměsíční absenci na trávníky. Do zápasu naskočil po 231 dnech. Jako náhradník zasáhl do duelů s Karabachem ve skupině Evropské ligy a poté proti Freiburgu v bundeslize. Na tréninku před pohárovým utkáním se Sandhausenem si ale přivodil lehké zranění lýtka. Podle původních předpokladů měl Bayeru chybět tři týdny a zasáhnout měl do utkání proti Werderu.

"Patrik dobře trénuje, ale chceme mu dopřát dostatek času a učinit správné kroky. V Brémách ještě nebude k dispozici, ale proti Häckenu ano. Potřebujeme ho v jeho nejlepší formě a chceme mu k tomu dát čas," prohlásil Alonso směrem k náročnému prosincovému a lednovému programu, kdy nejlepší střelec týmu odjede na africký šampionát.

Gól, gól a pak lavička. Němci řeší pozici Černého i proč je zatím hráčem na poloviční úvazek