Nový majitel Táborska vnesl do jihočeské kabiny klid. Trenérský štáb ho bude v zimě žádat minimálně o 3 hráče

Nový majitel Táborska vnesl do jihočeské kabiny klid. Trenérský štáb ho bude v zimě žádat minimálně o 3 hráče

Protože přezimuje FC Silon Táborsko ve druhé nejvyšší soutěži na třetí pozici, dalo by se říci, že je to aktuálně devatenáctý nejlepší tým Česka, což se musí trenérskému týmu v čele s Romanem Nádvorníkem poslouchat velmi hezky.

Táborsko věří své mladé pušce. Svatek roste po boku Šašinky a Matouška a ČFL bude chtít vyměnit za F:NL

Za výsledky Silonu, jehož šňůru bez prohry ukončila v posledním podzimním kole rezerva Sparty, stojí podle kouče vstup nového majitele do klubu.

"Petr Kolář tomu hodně pomohl – hlavně klidem směrem do kabiny. Všechny věci, které mají v klubu fungovat, tak fungují. Stabilita se díky jeho příchodu určitě projevila," uvedl v interview pro stránky fctaborsko.cz Nádvorník.

Co vše čeká jihočeské mužstvo ve zbytku listopadu, v prosinci a v lednu? Zimní příprava je v Čechách specifická, ve druhé lize je dlouhá, výběry jí tráví na umělé trávě, kde není ideální terén.

Nyní běží Táborsku třítýdenní tréninkový blok, s tím, že v sobotu 25. 11. ho čeká přípravný duel s Pískem. Měsíční dovolená začne hráčům 8. prosince a k přípravě na odvetnou část ročníku se opět sejdou ve druhém lednovém týdnu.

VÍME, ŽE NEMÁME TISÍCE SKALNÍCH PŘÍZNIVCŮ, HLÁSÍ Z PŘÍBRAMI. DOMÁCÍ NÁVŠTĚVNOST ALE ZA NÍZKOU NEPOVAŽUJÍ

Jak velké změny lze během zimní pauzy očekávat v kabině? "Mám nějaké požadavky, rád bych mužstvo doplnil minimálně o tři hráče. Uvidíme, zda se nám povede na pozice, které chceme posílit, přivést kvalitní hráče, kteří nám pomohou," doplnil bývalý kouč Vlašimi, Žižkova, Karviné, Příbrami, Vyšehradu i Al Dhaidu.

Do jarní část by si vzal podzimní týmovost, zejména to, jak se jeho mužstvo dokázalo na zápasy připravit a pracovat jako jeden muž. Nádvorníka potěšilo i to, jak jeho svěřenci přistoupili k náročnému tréninkovému procesu a byli schopni jeho nároky převést do utkání.

Jediné přání má směrem ke slabší produktivitě. Jeho výběr vstřelil v šestnácti kláních 20 gólů. "Chceme být daleko produktivnější. Kdybychom dali více branek, více bychom si ulevili, nemuseli bychom to dohrávat úplně s vypětím sil," informoval ostřílený Nádvorník. 

Pravdou je, že byť je Táborsko bronzové, více branek zaznamenala i pátá Jihlava, šestá Zbrojovka či sedmá Chrudim.

Vysněný postup mezi elitu z první příčky? Ve hře ještě bude plno bodů, věříme, že to zvládneme, hlásí Kozel