Ramsdale předvedl podivný výkon, Arteta ho po čistém kontu nepochválil. Musí pryč, shodují se legendy

Ramsdale předvedl podivný výkon, Arteta ho po čistém kontu nepochválil. Musí pryč, shodují se legendy

Mnozí nad tím v létě kroutili hlavou. Na co si Arsenal pořizuje Davida Rayu, když má spolehlivého Aarona Ramsdalea? Mikel Arteta, trenér Gunners, si to obhájil. Situace je ale čím dál podivnější. V sobotu si sice Ramsdale připsal čisté konto, ale výkon byl podivný. V čele řady zájemců stojí Wolves.

Jasnou jedničkou se v Arsenalu stal David Raya. Mikel Arteta se sice stále snaží komunikovat stylem, že jde o vyrovnaný boj, ale statistiky hovoří ve prospěch Španěla. Ten ovšem v sobotu chytat nemohl, jelikož je se hrálo na Brentfordu, odkud je jen na hostování. 

Příležitost tak dostal Ramsdale. A nebylo to dobré. Čisté konto sice zní hezky, ale všechno ostatní bylo mimo. Nejisté výkopy, nepřesné nahrávky, špatně hozené míče, očividná nervozita. Tlak se na Ramsdaleovi podepsal, a to velmi očividně.

Byl to výkon, který potvrdil všechny obavy, které Arteta může mít o Ramsdalea, a možná ještě více všechny obavy, které má brankář sám o sobě. Věděl, že to byla velká šance, jak obhájit pozici jedničky, ale hrubě to nevyšlo.

Stejně jako celý tah s Rayou. Jak bylo zmíněno, Španěl chytá opravdu velmi dobře. Ale vztah mezi trenérem a anglickým gólmanem je pryč. Ramsdale potřebuje pocit bezpečí, jistoty a podporu, aby se mu dařilo. Konkurence ho nezlepšuje, ale pohlcuje. Nejistota plodí nejistotu, což se v sobotu ukázalo v plné nahotě.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl Artetův rozhovor po zápase. Pochválit čisté konto nebo vítězný návrat do brány? Artetovi se do toho moc nechtělo. „Jsem moc rád za celý tým, za to, jak hrál a udržel čisté konto,“ začal. „Ramsdale má velkou kuráž a charakter, proto ho máme rádi.“

Co s tím? Rozhodnutí leží na Ramsdaleovi. Může zůstat a prát se, nebo si jít pro pozici jedničky jinam. Rio Ferdinand a Peter Crouch mají jasno. Měl by odejít. 

"Myslím, že musí jít jinam," řekl bývalý útočník Liverpoolu Crouch. "Chce být součástí anglické reprezentace, určitě jet na EURO. Chce být jednička, což v Arsenalu opravdu nevypadá.“ 

Ferdinand dodal, že na jeho rozhodnutí může mít vliv i to, v jakém kalibru zápasů se Ramsdale objeví. "Pokud neodehraje správný počet zápasů v Premier League, ve velkých zápasech nebo také v Lize mistrů, pak nevidím, proč by měl zůstávat," řekl Ferdinand.

Nabízí se jeden konkrétní zájemce. Lednové přestupové období se blíží a svůj gólmanský post by rád vylepšil Wolverhampton.

Podle Daily Star se Wolves připravují na možný odchod jedničky Josého Sá, o kterého se zajímají arabské kluby a jehož odchod vypadá velmi reálně. Na bankovní konto Wolves by v tom případě připlulo zhruba 35 milionů liber. To by ale na Ramsdalea nešlo. Má jít o půlroční hostování s možnou opcí.

Životní forma? „Helikoptéra“ Souček dává gól za gólem, fanoušci West Hamu ho zbožňují