Střet legend na lavičkách skončil remízou. Vieira chválil, Gattuso běsnil

Střet legend na lavičkách skončil remízou. Vieira chválil, Gattuso běsnil

V první dekádě tohoto století po fotbalových hřištích moc lepších záložníků neběhalo. Teď se dvě legendy - Patrick Vieira a Gennaro Gattuso - střetly na lavičkách. Jeden trénuje Štrasburk, druhý Marseille.

Gattuso přišel na jih Francie po začátku sezony, který se v Marseille nesl v duchu skandálů, nejistoty a špatných výsledků. Zatím se však výrazné zlepšení neukazuje. Olympique je devátý, na elitní čtyřku ztrácí šest bodů.

Hra Marseille je nijaká, stejně jako výsledky. Ze dvanácti zápasů vyhrál v lize tradiční klub jen tři. Momentálně tahá nelibou šňůru dvou proher a tří remíz za sebou. 

Ramsdale předvedl podivný výkon, Arteta ho po čistém kontu nepochválil. Musí pryč, shodují se legendy

Ta poslední přišla ve Štrasburku, kde trénuje Vieira. A ani jemu nemůže být do zpěvu. Poslední vítězství Štrasburku v Ligue 1 přišlo 24. září, kdy v Derby de l'Est porazil místní rivaly Metz, a i když tato série bez výhry pokračuje, Vieira byl přesto s výkonem svého týmu spokojen.

"Myslím, že jsme si dnes zasloužili víc. Spoustu jsme toho spálili, je tam určitá frustrace. Měli jsme příležitost vyhrát," řekl bývalý záložník Arsenalu.

Štrasburk sice nevyhrává, ale zároveň je nyní neporažený od porážky 0:3 s PSG z 21. října. Vieira v tom vidí pokrok. "Tým dělá kroky dopředu, jak jste mohli vidět v posledních třech zápasech. Jsme soudržnější. Někteří hráči si začínají zvykat na úroveň Ligue 1 a tlak na této úrovni. Potěšilo mě naše myšlení," řekl manažer Štrasburku na pozápasové tiskové konferenci.

To Gattuso měl ke svému týmu přesně opačná slova. "Nechápu, jak můžeme takhle hrát. Jsem velmi naštvaný na náš druhý poločas. Je to katastrofa," zuřil Gattuso.

"Byl bych raději, kdybychom prohráli 0:4 a hráli dobře. Takhle hrát nemůžeme," pokračoval Gattuso, jenž měl údajně žádat po svých hráčích v šatně vysvětlení. "Počkám si na zítřek. Všichni si společně promluvíme," naznačoval bouři. "Nedokázali jsme vyhrát ani jeden souboj. Jako trenér se to snažím pochopit. Vůbec jsme nehráli. Byli jsme mizerní. V prvním poločase bylo bolestivé nás sledovat a ve druhém to bylo ještě horší."

V Itálii opravdu přepsali historii. Patnáctiletý útočník přeskočil i Maldiniho