Bude Souček nejlepším českým střelcem v historii Premier League? V Anglii má jiný servis než v nároďáku, říká Morávek

Bude Souček nejlepším českým střelcem v historii Premier League? V Anglii má jiný servis než v nároďáku, říká Morávek
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Nottingham Forest, Polsko, Moldavsko a Burnley. Toť týmy, respektive reprezentační výběry, proti kterým se Tomáš Souček v posledních čtyřech zápasech střelecky prosadil. "Je vidět, že má formu," ocenil osmadvacetiletého středopolaře fotbalový expert Livesport Zpráv Jan Morávek. 

Zatímco v národním mužstvu se "Sukovi" podařilo přetavit 66 mezinárodních vystoupení ve 12 tref, v Premier League má za sebou 134 startů a 24 branek, s tím, že další čtyři přesné zásahy zaznamenala opora West Hamu United v jiných soutěžích.

Podle zmíněného exreprezentanta se 168 starty v Bundeslize se ale jeho prezentace v klubových barvách těžko srovnává s výkony v národním týmu. Proč?

Nejlepší čeští střelci v Premier League:

6 - Roman Bednář
10 - Vladimír Šmicer
11 - Matěj Vydra
19 - Tomáš Rosický
24 - Tomáš Souček
28 - Milan Baroš
38 - Patrik Berger

"V Anglii má naprosto odlišné spoluhráče a zcela jiný servis. Nicméně se přiznám, že občas mi přijde, že je pro něj snazší prosazovat se v Premier League, než v reprezentaci. Ve West Hamu má i trochu jinou pozici v týmu. V nároďáku je to velká osobnost, ale v klubu je takových hráčů více. Třeba teď o víkendu dostal od Kuduse skvělý balon a dobře anticipoval, načasoval, odpoutal se od soupeře a byl o myšlenku napřed než bránící hráč. Nicméně prvotní věc začíná u fantastického balonu od Kuduse. Dostal by takový i v národním týmu? Těžko říct," uvedl na serveru livesport.cz bývalý středopolař Augsburgu, Kaiserslauternu i Schalke 04.

V pořadí nejlepších českých střelců v Premier League mu v současnosti náleží třetí pozice, s tím, že Tomáše Rosického, Matěje Vydru, Vladimíra Šmicera i Romana Bednáře překonal již dávno. Aktuálně už jsou před ním pouze Milan Baroš a Patrik Berger...

Životní forma? „Helikoptéra“ Souček dává gól za gólem, fanoušci West Hamu ho zbožňují

"Věřím, že Tomáš má na to, aby se gólově dostal před Milana Baroše a stáhl i Patrika Bergera. Jeho cesta je obdivuhodná, má to vydřené a zasloužené. Važme si toho, že máme hráče v jedné z top pěti lig a že se dokáže takto střelecky prosazovat. Navíc z pozice středového a spíš defenzivního hráče. V tom je třeba u něj asi zásadní rozdíl oproti Tomáši Rosickému. Ten se snažil spíš hru tvořit a góly vymýšlet, Souček chodí víc do vápna, motá se v nebezpečných prostorech a tím pádem mu naskakují vstřelené branky. Navíc díky své výšce hodně těží ze standardek. West Ham má výborné exekutory, to je také ohromně důležitá součást úspěchu," všiml si Morávek.

© Bohemians Praha 1905