Bitka gigantů o další francouzský klenot. V osmnácti hraje ligu, Henry je z něj unešený

Bitka gigantů o další francouzský klenot. V osmnácti hraje ligu, Henry je z něj unešený

Další francouzská hvězdička na scéně. V dresu Lille září osmnáctiletý Leny Yoro. Zatímco pro mnoho fanoušků se jedná o neznámé jméno, legendární Thierry Henry o něm říká slova chvály a giganti světového fotbalu o něm dobře ví. Například PSG chce jeho přestup uskutečnit hned v lednu, Lille se ale brání.

Jedná se o mladého obránce, který má skoro dva metry a nejlépe se cítí uprostřed obranné čtyřky. Neztrácí ani v soubojích, ani v rozehrávce. Prostě ideální prototyp mladého beka.

Ne nadarmo mezi zájemce o jeho služby patří nejen Paris Saint-Germain, ale také Atletico Madrid a Real Madrid společně s Bayernem či předními celky z Premier League.

Navíc legenda Arsenalu Thierry Henry, manažer francouzské reprezentace do 21 let, vychválil mladého beka až do nebes. "To, co předvádí, je mimořádné," řekl Henry.

"Další mladý hráč, který hraje vynikající zápasy. Warren Zaire-Emery přitahuje trochu více pozornosti tím, že je v PSG, hraje Ligu mistrů, právě nastoupil za áčko. Ale je pravda, že Leny odvádí v současné době obrovský kus práce,“ dodal Henry s tím, že kromě prvního zápasu sezony proti OGC Nice odehrál Yoro všechny zápasy v Ligue 1. V 16 vystoupeních ve všech soutěžích v této sezoně vstřelil tři góly.

ČESKÝ PODÍL NA DECHBEROUCÍ PODZIMNÍ JÍZDĚ LEVERKUSENU (ZATÍM) NENÍ NIJAK ZÁSADNÍ...

Co tedy bude dál? Jak informoval portál Foot Mercato, PSG se snaží vyřadit konkurenci v boji o Yoroův podpis. A podle stejného zdroje má být jeho zisku nejblíž. I proto, že je zájem dlouhodobý. Přestup chtělo PSG uskutečnit už v létě s tím, že by dokonce bylo ochotno obránce zapůjčit do konce sezony zpět do Lille, nicméně bylo odmítnuto.

Jak však uvádí L'Équipe, k přesunu určitě nedojde hned v lednu. Nejen, že se nechce oslabit LIille, ale samotný hráč chce současnou sezónu dohrát u Les Dogues. Kromě toho se chystá prodloužení smlouvy, a to z důvodu navýšení hodnoty.

Ta současná je podle portálu TransferMarkt zhruba dvacet milionů euro, ale francouzská média uvádějí, že Lille nepůjde pod 50 milionů.

Foto: LOSC Lille