Žolík Immobile zajistil výhru Lazia, Mbappé zachránil PSG alespoň bod a Dortmund loupil na San Siru

Fotbalisté Celtiku v zápase pátého kola skupiny E Ligy mistrů stvrdili konec nadějí na účast v jarní fázi evropských pohárů, když padli na hřišti Lazia 0:2. Skotský klub přicestoval do Říma v roli týmu, který v hlavní části milionářské soutěže nezvítězil od roku 2017 a blízko ke tříbodovému zisku neměl ani tentokrát. Na půdě 11. celku italské Serie A sice držel dlouho bezgólový výsledek, avšak Biancocelesti se mohli opět spolehnout na kanonýra Cira Immobileho. Ten se z pozice náhradníka prosadil v závěrečné desetiminutovce hned dvakrát, díky čemuž mohou domácí už po konci večerního programu oslavit postup.

Vývoj skupiny zatím odpovídal prognózám o čtyřech velmi vyrovnaných soupeřích. Jediným odpadlíkem se zdál být Celtic, který sice neohroženě kráčel domácí soutěží, na evropské scéně však ze čtyř soubojů vyválčil pouhý bod. Jeho konto přitom mohlo být bohatší, kdyby The Hoops neztratili dobře rozjetý říjnový duel právě s Laziem, jemuž v páté minutě nastavení vystřelil výhru Pedro. Ten však tentokrát v základní sestavě scházel, stejně jako dlouholetá opora Immobile.

Fanoušci na solidně zaplněném Stadio Olimpico čekali na první příležitost do 10. minuty, kdy se do zakončení hlavou položil Felipe Anderson, který míč skákavým pokusem nasměroval těsně nad branku. Ačkoliv hosté potřebovali zvítězit, mnohem aktivněji působilo Lazio. Také snaha italského týmu však většinou končila na hranici vápna soupeře. Svěřenci ohroženého Maurizia Sarriho tak nepříliš povedeným ofenzivním výkonem v prvním poločase navázali na svá čtyři poslední soutěžní střetnutí, v nichž vstřelili v součtu pouhé dva góly.

Do druhé půle aktivně vlétl hostující Kjógo Furuhaši, jenž využil nesehranosti domácích stoperů a přízemním pokusem pravačkou těsně minul zadní tyč. Podobně skončila také střela Gustava Isaksena, který pálil opačnou nohou než Japonec, jenže na skóre také nic nezměnil. Lazio po příchodu Pedra a Immobileho stupňovalo svůj tlak, náznak šance si však znovu vytvořili hosté, když Cameron Carter-Vickers protáhl hlavičkou Ivana Provedela. Immobile nakonec Orly zachránil, a to hned dvakrát. Miláček fanoušků Biancocelesti si nejdříve v 82. minutě počkal na odražený balon a zakončil za záda bezmocného Joea Harta. O pár minut později si Immobile odstavil obránce a po zemi rozvlnil síť podruhé.

Celtic tedy ztrátou všech bodů přišel o poslední zbytky nadějí na přezimování v evropských pohárech. V závěrečném skupinovém vystoupení přivítá 13. prosince Feyenoord, Lazio bude hrát na půdě Atlétika.

Ceněný bek přidal ofenzivní nadstavbu. Šachtar napravil ligové nezdary a vyrovnal lídry skupiny

Šachtar Doněck zvítězil v pátém kole skupiny H Ligy mistrů nad Antverpami 1:0 a potvrdil, že mu evropské poháry v posledních týdnech chutnají o něco více než domácí soutěž, kde dvakrát po sobě ztratil. Vítěznou trefu obstaral přesnou hlavičkou jeden z nejhodnotnějších artiklů z celého kádru Mykola Matvijenko, a Horníci tak po senzační výhře nad Barcelonou dosáhli v německém azylu na další plný zisk. Díky tomu navíc bodově dotáhli jak katalánského giganta, tak spolulídra tabulky z Porta.

Fotbalisté Šachtaru byli stále v reálném boji o postup do vyřazovací fáze. Od prvního místa je dělily jen tři body, přičemž Barcelonu s Portem čekalo později večer vzájemné utkání. Ukrajinský celek tak potřeboval nutně zvítězit, k čemuž měl velké předpoklady, jelikož se mu do cesty postavily Antverpy. Belgičané byli otloukánkem skupiny, o čemž svědčilo nula získaných bodů a hrozivé skóre 3:14. První vzájemný střet těchto dvou týmů ale nabídl skvělou podívanou, což mohlo být pro fanoušky lákadlem.

Pokud šlo o tvorbu šancí ze hry, v Hamburku toho v úvodu příliš k vidění nebylo. Hráči si tedy museli pomoct standardkami. Ve 12. minutě Oleksandr Zubkov jednu takovou rozehrál k bližší tyči, kam si ideálně naběhl Matvijenko a hlavičkou z hranice malého vápna poslal ukrajinský tým do vedení. Zhruba v polovině úvodního dějství mohli z první povedené akce udeřit také hosté, když po sérii pohledných přihrávek dostal míč na úrovni penalty Michel-Ange Balikwisha, ten však v dobré pozici nemířil ideálně. Krátce před odchodem do šaten byli brance blízko opět hráči v oranžových dresech, z velké blízkosti ale nejprve zaváhal Newerton a následnou dorážku hlavou poslal nad Heorhij Sudakov.

Po změně stran jako by domácí rezignovali na pečlivou kombinaci a začali více využívat střel ze střední vzdálenosti. Jako první to v 56. minutě vyzkoušel těsně za vápnem pokusem na bližší tyč Irakli Azarovi, jeho pumelici ale Jean Butez v bráně Antverp vyškrábl na břevno. Podobná situace se opakovala po hodině hry, jenže i technická rána Tarase Stěpaněnka skončila pouze na horní části brankové konstrukce. Postupem času nicméně začaly hráčům doněckého klubu docházet síly a do hry se čím dál více dostávali také hosté z Belgie. V nastavení z toho dokonce byla velká příležitost Tobyho Alderweirelda, jeho pokus z úhlu ovšem skvělým vyběhnutím zlikvidoval Dmytro Riznyk.

Šachtar tak vybojoval povinné vítězství a stále se drží v boji o postupové příčky. V následujícím kole se 13. prosince střetne s Portem, Antverpy vyzvou ve stejný den Barcelonu.

Anglický zázrak utišil San Siro. Dortmund po vítězství nad AC vyvázl ze skupiny smrti

Dortmund ustrážil postavení na čele skupiny F Ligy mistrů, když na stadionu AC Milán zvítězil 3:1. Zápas začal ve zběsilém tempu, když hned v první desetiminutovce dostaly oba celky možnost zahrávat penaltu. Zatímco domácí Olivier Giroud selhal, Marco Reus se nemýlil a posunul Borussii do vedení. Rossoneri sice dokázali ještě do přestávky vyrovnat, po hodině hry však ve prospěch hostů rozhodl Jamie Bynoe-Gittens. Teprve 19letý Angličan, který zároveň vybojoval předcházející pokutový kop, svou trefou poslal klub z Vestfálska do jarní fáze soutěže.

Setkání čtyř velkoklubů evropského fotbalu zatím nabízelo fanouškům to, co od něj čekali. Situace v tabulce se každým hracím dnem přelévala, a ačkoliv Dortmund nezvládl úvodní dva duely, po dvojitém skalpu Newcastlu se prodral na první příčku. Milánské AC mělo na svém kontě po polovině základní fáze pouhé dva body, na San Siru se však proti PSG fantasticky ukázal Giroud, který gólem a asistencí vrátil Rossoneri do hry o postup.

Jenže hned v šesté minutě francouzský kanonýr zaváhal. Nico Schlotterbeck zahrál ve vápně jednoznačně rukou, Giroud ovšem nechal střelou z 11 metrů pouze vyniknout Gregora Kobela. Pokutový kop se následně zrodil i na druhé straně, kde potrestal hloupý faul Davideho Calabrii přesnou ranou Reus. Milánské defenzivě dělal velké problémy především 19letý Bynoe-Gittens, jenž chvíli po vybojování penalty mohl i sám skórovat. V rozhodující chvíli však nesklopil nárt a poslal míč vysoko nad branku. O poznání lépe si vedl ve 37. minutě Samuel Chukwueze, který proběhl po pravé straně hřiště až do vápna a přesnou střelou na zadní tyč zaznamenal svůj premiérový zásah v dresu Rossoneri. AC mohlo vývoj klání pár vteřin před pauzou dokonce otočit, ale Calabria nasměroval svou hlavičku těsně vedle.

Domácí zahájili aktivně i druhé dějství a obrana BVB se musela hodně otáčet, aby nedovolila skórovat Christianu Pulišičovi. Ve chvíli, kdy fanoušci Miláňanů očekávali, že tlak jejich miláčků bude kulminovat, udeřil Bynoe-Gittens. Hostující mladík se ocitl na konci svižné kombinace na jeden dotek a procítěnou placírkou umístil balon do sítě. Hráči ve žlutém předváděli i nadále výtečnou produktivitu, protože v 69. minutě vypálil zpoza vápna Karim Adeyemi a balon i přes zásah Mika Maignana doskákal těsně za brankovou čáru. AC bylo sice aktivnější, nedočkalo se však ani korekce skóre, jelikož Luka Jovič hlavou trefil tyč. Červenočerní naopak mohli ještě jednou inkasovat, když Niclas Füllkrug při jedné z několika svých příležitostí napálil břevno.

Dortmund tak vyhrál potřetí v řadě a zajistil si přezimování v milionářské soutěži. V posledním kole přivítá 13. prosince PSG, AC Milán bude hrát tentýž den v Newcastlu.

Porto skolili Portugalci v barvách Barcy. Hostům nestačil ani zásah jmenovce legendy Realu

Barcelona porazila v pátém kole skupiny H Ligy mistrů na domácí půdě Porto 2:1 a po dvou letech nezdarů si zajistila postup do osmifinále. Katalánci sice v úvodu tahali za kratší konec, když se na sklonku úvodní půlhodiny prosadil Brazilec Pepe, jmenovec legendárního stopera, který proti Blaugranas odehrál nespočet soubojů v barvách Realu Madrid a nyní rovněž oblékal dres Draků. Jen dvě minuty nato ale začal úřadovat Joao Cancelo, jenž nejprve sám vyrovnal a následně asistoval u vítězné trefy mladšího kolegy z portugalské reprezentace Joaa Félixe. Hosté tak o druhou příčku zabojují v přímém souboji se Šachtarem, se kterým jim stačí neprohrát.

Úvodní vzájemné střetnutí těchto soků se sice v podání hráčů Barcelony proměnilo ve sběr žlutých karet, důležitějším faktem však bylo, že si Blaugranas odvezli z Portugalska vítězství. I díky tomu nasbírali po polovině skupinové fáze plný počet bodů. Jenže pak Katalánci překvapivě nestačili na Šachtar, čímž vpustili ukrajinský celek do hry o postup. K tomu ale měli nadále nejblíž oba aktéři souboje na Estadio Olímpico, kde Xaviho svěřenci hráli domácí duely v době rekonstrukce Camp Nou.

Podle předpokladů byli v úvodních minutách více na míči Blaugranas, hráči Porta ovšem svému sokovi stíhali, a dokonce se ve 26. minutě prosadili. Konkrétně se o to postaral Mehdi Taremi, íránský fotbalista ale dorážel balon do sítě z ofsajdového postavení. Jen o čtyři minuty později se hosté přece jen dočkali první regulérní trefy. Střelu Galena sice dokázala barcelonská dvojka Iňaki Peňa vyrazit, jenže pouze na kopačky Pepeho, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Radost ovšem Drakům vydržela jen chvíli, jelikož domácí vzápětí srovnali. Cancelo si z pozice levého beka navezl míč do vápna a pravačkou obstřelil bezmocného Dioga Costu. V závěru první půle měly ještě oba celky své šance, i díky skvělému zákroku Peňi ale zůstal stav nezměněný.

Jen pár sekund po startu druhého poločasu mohl poslat Barcelonu poprvé v zápase do vedení Joao Félix, jeho střela však orazítkovala pouze břevno. Mrzet jej to ale příliš nemuselo, protože se v 57. minutě přece jen prosadil. V gólové situaci měl opět prsty Cancelo, který předložil balon na hranici malého vápna, odkud jej Portugalec nekompromisně dorazil za záda Costy. Katalánci si poté pohlídali zbytek utkání a ve druhém dějství dovolili Drakům pouhou jednu střelu na branku.

Souboj dvou dosud nejlepších týmů skupiny tak ovládla Barcelona a po dvou letech nezdarů si zajistila postup do jarní fáze. V příštím kole se 13. prosince představí v Antverpách, Porto tentýž den přivítá v duelu o všechno Šachtar.

Chyba v komunikaci vyústila v dárek k Simeoneho milníku. Feyenoord v Lize mistrů končí

Fotbalisté Atlétika Madrid zvítězili v pátém kole skupiny E Ligy mistrů na hřišti Feyenoordu 3:1 a právě na úkor svého soupeře si zajistili postup do osmifinále. Speciálním byl tento duel pro hostujícího kouče Diega Simeoneho, jenž se stal teprve třetím trenérem, který na lavičce jednoho týmu odkoučoval alespoň 100 zápasů v milionářské soutěži. Jeho svěřencům k vítězství pomohl domácí obránce Lutsharel Geertruida, jenž po nedohodě s brankářem poslal už v úvodní čtvrthodině míč do vlastní sítě. Vítězný gól si nakonec připsal po změně stran netradiční střelec Mario Hermoso. Na porážce bíločervených nic nezměnil ani příchod Ondřeje Lingra z lavičky v 64. minutě.

Feyenoord zatím sbíral body striktně na domácím hřišti a na kouzlo stadionu De Kuip spoléhal i proti papírově nejsilnějšímu týmu skupiny. Atlético dosud prokazovalo toto označení a před začátkem kola bez porážky vládlo čtyřčlennému pelotonu, také jeho výsledky ovšem byly o poznání lepší před vlastními fanoušky, kde naposledy rozstřílelo Celtic. Zvítězit se mu podařilo i v úvodním vzájemném střetnutím s nizozemským celkem, v němž hrál hlavní roli dvougólový Álvaro Morata.

K něčemu podobnému málem nakročil španělský útočník také nyní, jelikož se velmi záhy dostal do samostatného úniku, Justin Bijlow ale včas vyběhl, zmenšil úhel pro střelu a Moratu vychytal. Z následného rohového kopu už však hosté udeřili. Marcos Llorente vrátil nepřesný centr až k Geetruidovi, ten si míč nedokázal přikrýt a nešťastným způsobem jej poslal za záda vlastního brankáře. Potom následovala vcelku hluchá pasáž, kterou ukončil až průnik domácího Yankuby Minteha. Ten si na pravé straně vápna zasekl soupeřova obránce a ačkoliv to na první pohled vypadalo, že byl gambijský křídelník podražen, penalta se po přezkumu u videa nepískala. Stejný hráč z podobné pozice několik chvil před koncem první půle tentokrát vypálil, cíl ale výrazně přestřelil.

Zkraje druhého dějství mohli hosté zvýšit svůj náskok. Do dlouze hozeného autu se z voleje opřel Antoine Griezmann, jeho pokus však skončil pouze na tyči. Krátce před uplynutím hodiny hracího času se do šance opět dostali Indiáni. Při povedeném náběhu za obranu chtěl Hermoso možná ještě přihrávat na některého ze spoluhráčů, míč ale trefil tak šikovně, že doplachtil až za záda Bijlowa. Domácí od startu druhé půle poslali na trávník celkem čtyři nové tváře včetně Lingra, což v 77. minutě přispělo ke kontaktní brance. Luka Ivanušec posadil rohový kop přesně na hlavu Matse Wieffera a jeho finiš k tyči znamenal snížení. Radost Feyenoordu ale trvala jen chvíli. Při snaze ubránit standardku hostujícího týmu se do míče opřel Santiago Giménez, který jej však nasměroval naprosto nechytatelně do své vlastní sítě.

Nizozemský celek tak na další domácí vítězství nedosáhl a nezískal dokonce ani bod. V závěrečném skupinovém vystoupení se 13. prosince představí na půdě Celtiku, Atlético tentýž den přivítá v souboji o první místo Lazio.

Citizens odvrátili ojedinělou domácí prohru. Pomstu asistujícímu brankáři řídil Foden

Souboj dvou jistě postupujících týmů ze skupiny G Ligy mistrů ovládl domácí Manchester City, který navzdory nepříznivě se vyvíjejícímu průběhu porazil Lipsko 3:2. Býci ještě měli v čerstvé paměti březnový duel právě z Etihad Stadium, kde tehdy schytali v osmifinále milionářské soutěže sedmibrankový příděl. Tentokrát se však předvedli v mnohem lepším světle, na čemž měl největší podíl dvougólový Loïs Openda, jemuž na úvodní zásah ze 13. minuty přihrál gólman Janis Blaswich. Favorit se však s první domácí porážkou po více než roce nehodlal smířit a díky skvělému výkonu po změně stran otočil skóre, na čemž se gólem a dvěma asistencemi podílel Phil Foden.

Manchester City měl společně s Lipskem zajištěný postup do vyřazovací fáze, a tak si mohly oba celky vzájemnou bitvu pořádně užít. Citizens vstupovali do utkání po dvou velmi těžkých zápasech s Chelsea a Liverpoolem, které skončily remízou. Pep Guardiola se však stále mohl spolehnout především na Erlinga Haalanda, jenž naposledy překonal další rekord, když vsítil ve 48. klání v Premier League už 50. gól. Právě na něj si museli Býci, kteří o víkendu padli s Wolfsburgem, dávat největší pozor.

I Lipsko však mělo své kanonýry. Jedním z nich byl Xavi Simons, jenž se v páté minutě ocitl v první větší šanci utkání, jeho technická střela ale mířila těsně vedle. Openda byl ve 13. minutě přesnější než jeho kolega z ofenzivní trojice, když po brejkové situaci a krásném pasu až od brankáře Blaswicha pláchl obraně Citizens a placírkou umístil míč k pravé tyči. Domácí fotbalisté se pomalu dostávali do tempa, což vedlo ve 30. minutě k obrovské příležitosti Rica Lewise. Anglický mladík ale branku těsně přestřelil. Následně toho mohl litovat, jelikož Openda o tři minuty později přidal svou druhou trefu. Belgického útočníka nechala obrana City opět trestuhodně volného, ostrostřelec Lipska toho využil, pronikl až do pokutového území a bez problémů propálil Stefana Ortegu.

V kabině Manchesteru bylo pravděpodobně velmi dusno, jelikož do druhého poločasu nastoupil výkonnostně naprosto odlišný tým. To vedlo hned v 55. minutě ke snížení, když se placírkou k levé tyči prosadil Haaland. Červení býci velký nápor soupeře nevydrželi a v 70. minutě definitivně přišli o vedení. Joško Gvardiol našel v pokutovém území Fodena, který se následnou přízemní střelou nemýlil a po asistenci si připsal i gól. Rozjetí Citizens nakonec v úplném závěru dokonali fantastický obrat. Výborný výkon završil finální asistencí Foden, jenž našel v prostoru penaltového puntíku Juliána Álvareze, který absolutně nikým nehlídaný poslal domácí ochozy do velké euforie.

Manchester City tak domácí zápas zvládl a ve skupině i nadále zůstává bez ztráty kytičky. Následující kolo odehrají oba celky 13. prosince. Citizens změří síly s Crystal Palace, Býci svedou souboj s Young Boys.

PSG uteklo ve skupině smrti hrobníkovi z lopaty. Newcastle přišel o výhru kvůli přísné penaltě

Fotbalisté Newcastlu dlouho sahali po cenné výhře, nakonec však v pátém kole skupiny F Ligy mistrů pouze remizovali s PSG 1:1. Navzdory své úvodní aktivitě inkasoval francouzský gigant ve 24. minutě zásluhou dorážejícího Alexandera Isaka. Následný tlak Pařížanů vyústil ve vyrovnávací trefu až v osmé minutě nastavení druhé půle, kdy finální skóre utkání plného šancí stanovil z penaltového puntíku Kylian Mbappé. Papírově nejsilněji obsazená skupina se však stále nedočkala rozuzlení, protože kromě jistě postupujícího Dortmundu se o účast v jarní fázi soutěže mohou ucházet i zbývající tři týmy.

Zatímco ve venkovních duelech se PSG potýkalo s nevyrovnanými výkony, před vlastními fanoušky dominovalo. Sílu francouzského hegemona pocítilo v posledním ligovém kole i ambiciózní Monako, které v Paříži schytalo pětibrankový příděl. Povedenou generálku ale prožil i Newcastle, který navzdory obrovské marodce smetl Chelsea. Hosté si tentokrát museli hlídat především Mbappého, jenž v posledních čtyřech zápasech napříč soutěžemi nasázel sedm branek.

Zpočátku však příliš pečlivě francouzskou megastar nestrážili, jelikož Mbappé hned v deváté minutě patou málem překonal Nicka Popea. Ještě větší tutovku si vytvořil o chvíli později Isak, jenž z malého vápna napálil balon těsně nad břevno. Ve 24. minutě si Švéd počínal o poznání lépe, když si počkal na nešikovně vyražený balon Gianluigim Donnarummou a z bezprostřední blízkosti v poklidu zakončil. O vyrovnání se mohl postarat po pěkné individuální akci Ousmane Dembélé, jenže Pope jeho přízemní pokus vyškrábl. V poslední akci první půle pak ránu domácího křídelníka zablokovala obrana.

Dembélé byl i nadále prakticky u všeho podstatného, ale na Popea si nepřišel ani 11 minut po změně stran. Zkušený gólman se v bráně Strak překonával, protože následně famózním způsobem vychytal i ránu z malého vápna, kterou vyprodukoval nováček na hřišti Bradley Barcola. Nervózní Pařížané si byli vědomi toho, že by jim mohl postup protéct mezi prsty, kromě zvyšování tlaku se však vysilovali i častým diskutováním s rozhodčím. V 82. minutě se opět mohl stát hrdinou Dembélé, ale z malého vápna těsně minul. Stejně neslavně skončila i snaha Mbappého, jehož o gól připravila kromě Popea i vlastní nepřesnost. Festival neproměněných šancí pak dovršil Barcola, jenž z voleje nasměroval ránu spíše nad sebe než směrem na bránu. Domácí nakonec z ofenzivní marnosti vysvobodil Szymon Marciniak s kolegy u videa, neboť na konci nastavení odpískal velmi přísnou penaltu po letmém doteku míče s rukou Tina Livramenta a Mbappé vyrovnal.

PSG skvostnou domácí formu nepotvrdilo a nakonec mohlo být rádo alespoň za bod. Oba celky zakončí putování skupinou 13. prosince. Pařížané zamíří do Dortmundu, Newcastle přivítá AC Milán.

Young Boys si mazácky došli pro evropské jaro. Crvenou zvezdu potopil vlastní brankář

Fotbalisté Young Boys zvítězili v pátém kole skupiny G Ligy mistrů na domácím umělém trávníku nad Crvenou zvezdou 2:0. Přímý souboj o účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy rozhodl švýcarský celek už v úvodní půlhodině. Zkázu mužstva z Bělehradu totiž započal brzký vlastní gól teprve 17letého obránce Kosty Nedeljkoviče a důležitý druhý zásah přidal Lewin Blum. Ani u jedné z inkasovaných branek přitom neměl čisté svědomí hostující gólman Omri Glazer, který v prvním případě míč pouze vyrazil do svého mladšího kolegy a napodruhé se vytasil s nepřesvědčivým zákrokem.

Duel mezi Young Boys a Crvenou zvezdou byl přímou bitvou o třetí příčku v tabulce, a tedy účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Oba celky dosud získaly jediný bod, a to ze vzájemné remízy zkraje října. Pokud by se výsledek opakoval, pak by měli lepší výchozí pozici hosté z Bělehradu, kteří inkasovali o jeden gól méně a vstřelili jich o stejné množství více. Švýcarům ovšem hrála do karet domácí půda, na níž za poslední rok prohráli pouze s Manchesterem City a Lipskem.

Už po pár minutách ale mohli ztrácet také se srbským celkem. Cherif Ndiaye nejprve z velké blízkosti napálil míč jen do gólmana a o několik chvil později zakončoval hlavou mimo. Ke slovu se tak v osmé minutě dostali domácí. Rohový kop propadl až k Meschackovi Eliovi, jehož ránu Glazer vyrazil pouze na svého parťáka Nedeljkoviče a od teprve 17letého obránce se balon dostal za brankovou čáru. Konec hostujícího týmu v pohárové Evropě se zdál být zpečetěn zhruba po půlhodině hry, když se po rohovém kopu za vápnem opřel do balonu Blum a i díky velmi nejistému zákroku Glazera jej propasíroval až do sítě.

Po změně stran se k přesnému zásahu jako první přiblížili červenobílí, chytré zakončení In-Beom Hwanga mezi nohama gólmana ale skončilo pouze na brankové konstrukci. Po hodině hry dostal pas přesně na nohu Jovan Mijatovič, ani jeho pokus však neměl gólové parametry. Srbský mladík měl smůlu také v 75. minutě, kdy si naběhl na střílený centr do malého vápna, nepodařilo se mu ovšem nasměrovat míč do sítě.

Klíčovou bitvu o třetí příčku tak nakonec ovládli Young Boys a zajistili si účast v jarní fázi Evropské ligy. Oba celky odehrají následující zápas skupinové fáze 13. prosince. Švýcaři změří síly s Lipskem, Bělehrad se utká s Manchesterem City.

Liga mistrů - 5. kolo:

Skupina E:

Lazio Řím - Celtic Glasgow 2:0 (0:0)
Branky: 82. a 85. Immobile. Rozhodčí: Meler (Tur.).

Feyenoord Rotterdam - Atlético Madrid 1:3 (0:1)
Branky: 77. Wieffer - 14. vlastní Geertruida, 57. Hermoso, 81. vlastní Giménez. Rozhodčí: Taylor (Angl.).

Skupina F:

AC Milán - Borussia Dortmund 1:3 (1:1)
Branky: 37. Chukwueze - 10. Reus z pen., 59. Bynoe-Gittens, 69. Adeyemi. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Paris St. Germain - Newcastle 1:1 (0:1)
Branky: 90.+8 Mbappé z pen. - 24. Isak. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).

Skupina G:

Manchester City - Lipsko 3:2 (0:2)
Branky: 54. Haaland, 70. Foden, 87. Álvarez - 13. a 33. Openda. Rozhodčí: Nyberg (Švéd.).

Young Boys Bern - Crvena zvezda Bělehrad 2:0 (2:0)
Branky: 8. vlastní Nedeljkovič, 28. Blum. Rozhodčí: Makkelie (Niz.).