Plzeňský útok je v troskách. Rozjetá Viktoria chce ale i bez Chorého zvládnout v Evropě pátý zápas

Plzeňský útok je v troskách. Rozjetá Viktoria chce ale i bez Chorého zvládnout v Evropě pátý zápas

Ve FORTUNA: LIZE to ze strany Viktorie Plzeň není v posledních týdnech ono, ale jakmile se západočeský klub přepne do módu evropských pohárů, je k nezastavení. Čtyři duely v základní skupině Konferenční ligy tým proměnil ve dvanáct bodů a do Albánie k duelu s FC Ballkani zamířil s postupem v kapse. Před odletem pak pohovořili o stavu kádru i plánech pro klubový web Viktorie asistent trenéra Jan Trousil a Robin Hranáč.

Dají se očekávat změny v sestavě, když máte postup z prvního místa v kapse?
"Chceme rozhodně zvládnout i pátý zápas ve skupině. Nic se pro nás nemění. Samozřejmě už se díváme i směrem na zápas s Baníkem, ale to budeme řešit až v pátek. Teď je prioritou utkání v Tiraně."

Tomáš Chorý je vykartovaný, další dva útočníci jsou mimo sestavu z důvodu zranění. Jak budete tuto situaci řešit?
"Máme Honzu Klimenta, který předvedl skvělý výkon v Olomouci, kdy situace byla podobná. Honza bude útočníkem číslo jedna, na kterého budeme spoléhat. Ale i kluci, kteří dostanou šanci v útoku, jsou kvalitní. Ballkani budeme rovnocenným soupeřem a popereme se o vítězství."

KDY ZAČNE PŘÍŠTÍ LIGOVÁ SEZONA A PROČ VYPUKNE JARNÍ FÁZE O TÝDEN DŘÍVE? O ZRUŠENÍ NADSTAVBY SE NEUVAŽUJE

Existuje šance, že se někteří z marodů dají před koncem podzimu dohromady?
"Uvidíme, co s hráči předvedou doktoři a fyzioterapeuti. Věříme, že se do kupy někteří dají. Disponujeme teď sedmnácti hráči a třemi brankáři, se kterými letíme do Albánie. I kdyby se do pořádku nedal nikdo, tak máme dostatečně kvalitní kádr, abychom to zvládli."

Robine, jaké utkání s Ballkani očekáváte?
"Bude to další těžké utkání, ostatně jako pokaždé v Konferenční lize. Musíme se na něj dobře připravit. Budeme chtít zvítězit i tentokrát."

Tušíte, zda se najde prostor pro hráče, kteří mají nižší minutáž?
"Tohle je otázka spíš na trenéry, ale jisté změny nastat můžou."

Plzeň čeká hodně náročný program. Po zápase v Tiraně přelétáte rovnou do Ostravy, pak vás čeká vložená dohrávka v Boleslavi a hned zase liga. Jak se na tohle dá nachystat?
"Musíme v lize zabrat. Je strašně důležité získat co nejvíce bodů. Samozřejmě nás čeká před koncem roku ještě poslední utkání v poháru, ale liga je místo, kde musíme opravdu přidat."

Cítíte na sobě únavu?
"Necítím se unavený, naopak. Cítím se dobře. Kazí to ty výsledky. Kdyby se vyhrávalo, tak se regeneruje ještě o něco lépe."

Problém teď bude i seskládat útok. Dva zranění útočníci plus vykartovaný Chorý. Jak tohle vyřešit?
"Máme nabitý kádr, tudíž v tom velký problém nevidím. Dokážeme to pokrýt i hráči ze strany. V tomhle problém nevidím."